Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2020, 20:42   #63
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
7 marca 2050, domostwo Jackie Smith

Hector skamieniał w ułamku chwili, krew stężała mu w żyłach, a mózg dla odmiany dosłownie zakipiał od nadmiaru emocji. W pamięci mężczyzna wciąż miał szaleństwo wydarzeń poprzedniego dnia, bieg poprzez gęstą mgłę, majaczące w niej grzyby, huk wystrzałów i trzask pożogi trawiącej dom Francisa.

Zacięty twardy wzrok kobiety - i co gorsza, czerń ziejąca z lufy jej strzelby - w mig wypchnęły z myśli Nowojorczyka wspomnienia szalonej nocy. Przez sekundę Garcia zamierzał podnieść puste dłonie w uniwersalnej mowie pokoju, ale uświadomił sobie, że Jackie była zbyt blisko i najpewniej zinterpretowałaby ten ruch jako próbę wyrwania jej broni.

A strzał z takiej odległości zmieniłby głowę montera w rozbryzgniętą po ścianach krwawą miazgę.

- Jestem Hector Garcia, z Nowego Jorku.

Monter starał się mówić opanowanym tonem, ale zdradziecki głos zadrżał mu pod wpływem zdenerwowania przydając wypowiedzi Latynosa piskliwej nuty.

- Mój samochód się wczoraj zepsuł podczas przejazdu przez wasze miasteczko. Stoi pośrodku ulicy.

Jackie mogła cierpieć na jakieś zaburzenia psychiczne, w efekcie których być może traciła pamięć. Mogła nie pamiętać minionego wieczoru ani wysiłków Hectora włożonych w jej ocalenie, co wciąż nie dawało odpowiedzi na to jak przed świtem monter znalazł się z powrotem w jej domostwie zamiast w twierdzy bliźniaków.

- Tyler mi powiedział, że mogę tu przenocować zanim naprawię wóz.

Minimum informacji i całkowita prawda - w opinii Hectora tylko to mogło go teraz ocalić przed spektakularną atomizacją głowy.
 
Ketharian jest offline