Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2020, 17:57   #12
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
Ludzie ze śmiertelnymi ranami potrafili dalej walczyć i niejednokrotnie zabrać ze sobą przeciwnika na tamten świat. Przebicie korpusu nie oznaczało automatycznego zgonu. Więc daleko tej wizji do realizmu.
Jedni biorą przeciwnika do grobu, inni padają na kolana. Pewnie zależy od sytuacji i od człowieka.
Ale rzeczywiście często się zdarza, że pod wpływem adrenaliny ludzie nie padają. Spróbuję jakoś to ugryźć. Dzięki za zwrócenie uwagi.


Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
W moim punkcie o broni i MG chodziło o to, że jeśli to na Mistrzuniu będzie spoczywał obowiązek stworzenia każdej broni (a w dobrych warunkach może to być po dwie-trzy bronie dla każdego z czterech graczy), to jest bardzo możliwe, że jakaś broń będzie o wiele silniejsza niż pozostałe i sama ta surowa siła wystarczy, aby była używana nawet w niekorzystnych sytuacjach. Zwłaszcza w takich cyferkowych systemach łatwo o takie potknięcie przy balansie.
MG nie powinien dopuszczać istnienia broni o parametrach wymaksowanych w każdej dziedzinie. Dodam wskazowki w tym temacie.


Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
Oczywiście, lista nie musiałaby być przygotowana już teraz, jednak dobrze byłoby później dodać chociaż kilka popularnych w popkulturze broni.
Taki mam zamiar.


Cytat:
Napisał Bonifacy Zobacz post
Bardiel to jest zbyt skomplikowane żeby dało się w to grać spokojnie.
1) Zbyt skomplikowane dla MG czy dla Gracza?
2) Jak myślisz, czego lepiej byłoby się pozbyć z tego systemu, aby go uprościć?


Cytat:
Napisał Johan Watherman Zobacz post
Cóż, widzę, że to po prostu ciąg dalszy dyskusji z innego wątku na forum: http://lastinn.info/autorskie-system...tml#post866771 (System Broni Białej)
Ostatecznie jednak nie odpuściłeś i inni na forum piszą Ci często te same rzeczy, a tutaj jeszcze dochodzi kwestia źle zaprojektowanej mechaniki Właściwości statystycznych też pewnie nie sprawdzałeś, co?
Ano nie odpuściłem, trochę zmodyfikowałem podejście, próbuję od innej strony i zobaczymy.
Sprawdzałem właściwości statystyczne, ale z pewnością nie każdą w każdym możliwym scenariuszu. Dlatego przydałby mi się test.
Pieniędzy za to od nikogo nie biorę, więc mam prawo do pomyłek.

Tworzenie systemu jest dla mnie taką samą przyjemnością, jak i sama gra, więc sobie dłubię.
 

Ostatnio edytowane przez Bardiel : 24-07-2020 o 18:00.
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem