Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2020, 07:06   #1
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Lovecraft Country

Nowy Serial HBO.

Wbrew temu jak rozbrzmiewa tytuł nie jest to żadna adaptacja książki Lovecrafta. Lovecraft Country - było najpierw książką napisaną przez Matthew Theron "Matt" Ruff i wydaną w 2016.

Książki jeszcze nie czytałam, gdyż o autorze dowiedzialam się dopiero teraz przy robieniu zwiadu, o tej nowości. Choć na pewno będę teraz dążyć do zakupienia sobie egzemplarza. Toteż chwilowo polegam na opiniach ludzi z internetu którym ufam.


Nie jest to adaptacja zdanie w zdanie z tym co jest w książce, przynajmniej według zaslyszanych/przeczytanych opinii. Owszem, serial ma czerpać dużo z książki, oraz z całej mitologi Lovcraftowskiej. Możemy się więc spodziewać zarówno starych jak i nowych kultów/potworów i niepweności wszechświata.


Podobno, mimo aktualnych ruchów spolecznych w ameryce (BLM i podobnych), serial jest zrobiony z taktem. Wątek przesladowań rasowych nie gra pierwszych skrzypiec mimo, że mógł by bo czas akcji w serialu/książce dzieje się właśnie w okresie trwania w USA "Segragacji rasowej". Czyli rasizm jest ale jest, w pierwszym odcinku, pozakazny jako "Hej, to tak było w tym czasie." a nie jako pouczanie widza jaki to rasizm jest zły i jak 'niebiali' mieli ciężko.

Czy będzie to w taki sam sposób pokazane przez resztę odcinków i ewentualnych kolejnych sezonach...zobaczymy.


O czym jest serial?

Człowiek wyrusza w podróż by znaleźć swojego ojca. Podczas tych poszukiwań dzieją się "RZECZY". Akcja dzieje się oczywiście w Arkham.


Chwilowo nie ma jeszcze Straszydeł, wiadomo że będa bo zapowiedzi. (W zapowiedzi widziałam że będzie mumia ) Chwilowo koncentrują się na tajemnicach i niewiadomych.



Co mnie nie pokoi... Jordan Peel jako reżyser/producent i J.J. Abrams jako producent...



Jordan Peel, ok lubie jego filmy sa naprawde dobre ale boje się że w połączeniu z Abramsem wyjdzie im czoś co da dużo hypu ale mało satysfakcji z rezolucji...ale może się mylę i moje obawy nie będa mialy podstaw.


[media]http://www.youtube.com/watch?v=dvamPJp17Ds[/media]


Chwilowo Dział Horror poleca.

 

Ostatnio edytowane przez Obca : 20-08-2020 o 12:32. Powód: Literowki
Obca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem