Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2020, 14:46   #63
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Primo ta jednoizbowa kamienna strażnica z wieżą, to tylko moja propozycja bazująca na waszych ogólnie zarysowanych planach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście od razu postanowili drugi Malbork zaczęli budować. Oczywiście należy się przy tym liczyć z licznymi problemami. Wiadomo czas, plany, budulec, najazdy i to, że budowa lekko licząc ukończycie za 20lat. Nikt wam jednak takiej fantazji nie zabrania.
Kamień, który widzicie z daleka nadaje się do budowy. Kwestią tylko logistyczna jest jego wydobycie i obróbka.
Co do rozbudowy, to zawsze coś tam można pokombinować. Nawet bez jakiś planów szczegółowych można dobudować kawałek muru, drugą identyczną strażnicę i jeszcze jedną wieżę. Oczywiście nie będzie to piękna konstrukcja o które się będa rozpisywać historycy, ale jakieś tam wartości użytkowe będzie mieć.

Secudno jak wspomniałem przesuwamy akcję o tydzień do przodu, więc będzie czas na ewentualne korekty waszych planów. Dostaniecie informacje o terenie, będą jakieś pierwsze zwiady, pierwsze kłopoty, więc będzie o czym myśleć i debatować. To pierwsza kolejka, więc dajcie się wydarzeniom potoczyć, abyście mieli na co reagować.
Decyzję podjęliście i po upływie tego tygodnia możecie ją nawet zmienić, jak was życie przyciśnie. Czemu nie?

Tertio proponowana przeze mnie strażnica jest jednoizbowa, ale wszyscy ludzie się tam zmieszczą. Wygód nie będzie, koedukacja pełna, ale zawsze można jakieś drewniane ściany działowe postać. Konie na upartego też wejdą, ale nie przesadzajmy. Jesteście rycerzami, a wśród was są kobiety i to jeszcze takie, co to śluby wieczyste złożyły. Konie, więc będą na zewnątrz.
Dopiero się organizujecie, więc pewien chaos jest naturalną rzeczą. Wraz z rozwojem czasu i akcji będziecie określać, czy i jak rozbudowujecie waszą siedzibę.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline