Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2007, 23:13   #6
Yoda
 
Reputacja: 1 Yoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputację
Karczmarz podszedł do stolika przy którym siedziało trzech młodzianów o kruczoczarnych włosach i jeden blondyn który właśnie wściekał się na właściciela tego przybytku. Krasnolud przeczekał z miną starego woja aż młodzian się „wykaże”. Nie ma to jeszcze chyba z 20 lat a mówi jakby był samym Imperatorem. Ale każdy klient nawet ten najbardziej upierdliwy to trochę złota w sakiewce. Gdy młodziki skończył karczmarz odezwał się uprzejmym głosem choć widać było że go sporo kosztuje aby nie trzepnąć przemądrzałego blondasa
-Witam panów w moich skromnych progach. Zwą mnie Drumin Krzywonosy. – skłonił się lekko i zwrócił się do Gilesa -Nie wiem panie jakie obyczaje panują tam skąd przybywasz ale u nas niegrzecznie jest lekceważyć gospodarza w jego własnym domu. –muskularny krasnolud ze złamanym orlim nosem pod którym miał czarną brodą zaplecioną w dwa warkocze wyglądał groźnie a jego piwne oczy iskrzyły się jak dawniej gdy był młody i tępił zielonoskórych.
Z gulaszem nie będzie problemu ale z „biegusiem” może być pewien - powiedział przez zaciśnięte zęby. –Z winem i innymi alkoholami też mogą być problemy-zwrócił się do wszystkich -Panowie wybaczą ale chwilowo mogę zaoferować jedynie sok klonowy, wodę albo…bimberek roboty Jednookiego Bruna, tutejszego rybaka.-dodał trochę ciszej.
Widząc że blondas chce coś powiedzieć bynajmniej miłego dodał -Hola, hola panowie! Wcale mi nie do żartów. Cztery dni temu Victor…znaczy się Jego Wysokość Victor von Orslem wprowadził chwilowy zakaz sprzedawania alkoholu. Z powodu żałoby…Widzicie panowie dziwne rzeczy się u nas dzieją… Ale dajmy spokój tym sprawom. Dosyć ludzie mają w dzisiejszych czasach zmartwień by jeszcze cudzych słuchać. –spojrzał lekko na Ruperta, chyba tylko karczmarz zauważył jego łzy –To co panom przynieść? Gulasz raz i co jeszcze?
 
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein

Problemy z komputerem i Internetem – przepraszam wszystkich. Wkrótce się odezwę.
Yoda jest offline