Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-09-2020, 09:09   #95
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Arvid Fischer
- Nazywam się Elsa, Elsa Gleyer. - Odpowiedziała dziewczynka. Co czyniło ją siostrą ich obu podejrzanych oraz zaginionego Timma. - Mój brat zaginął ale razem z Gerwainą się o niego modlimy więc jeśli nasze modlitwy będą szczere to Timm do nas wróci. - Dziewczynka w swojej młodej naiwności wydawała się naprawdę wierzyć w to co mówiła.

Na pytanie o “dziwne” zjawiska Elsa wzruszyła ramionami.
- Nie wiem, no pszczoły się dziwnie zachowują, no i mój brat zaginął…. - Dziewczynka zniżyła głos. - ...ale czasem wydaje mi się że w nocy coś wchodzi do domu...nigdy nie sprawdziłam co to, bo się bałam.

Arvid idąc za tropem i dopytując dowiedział się mniej więcej o której dziwne odgłosy których bała się dziewczynka miały miejsce. Sam wojownik uznał że mogły być to wymykające się z chaty starsze siostry Elsy. Co dawało im dwie-trzy godziny po zachodzie słońca. Rozmawiając z dziewczynką Arvid zobaczył swojego towarzysza Wolfganga wchodzącego na gospodarstwo. I kierującego się do stodoły.

Wolfgang van de Velde

Czarodziej nie miał większych problemów ze znalezieniem wszystkiego co potrzebował. Mieszkańcy miasteczka byli przyjaźni i pomocni wstawiennictwo Wirlie, Gervainy ale i Ilsy otwierało przed mężczyzną wiele drzwi i przysług. Po siekierę musiał skierować się za to do domu cieśli. Ojca zaginionego Timma oraz dwóch młódek które spółkowały według elfa z mutantami.
Udając się tam mógł przysiąc że widział Arvida gdzieś w kącie oka. Co nie było dziwne w końcu ten mówił że będzie obserwował młódki.

Na podwórzu było pusto, wydawało się że ktoś chyba jest w stodole. Był jeszcze jeden budynek który na pewno był warsztatem stolarskim o czym świadczyło ułożone koło niego drewno. No dom mieszkalny.

Wolfgang zdecydował się udać się do stodoły. W środku zobaczył dziewczynę. Młoda, blondynka o przeciętnej urodzie. Niedbale przerzuca siano na mała taczkę, zapewne by nakarmić zwierzęta.
Nie wydawała się jeszcze zauważyć czarodzieja.

Agatha Knoblauch

Szukanie “Szałwi królewskiej” było trudnym zadaniem. Nawet w sezonie rzadko jej używano, tylko parę osób wiedziało o jej właściwościach leczniczych a roślina była mało atrakcyjna wizualnie by wieśniaczki włączały ją do suszonych bukietów.

Gerwaina była przez to jedną z niewielu osób jakie mogły mieć jakieś zasoby tej rośliny. Agatha zastała przewodniczkę wioski w jej domu. Żarliwie modliła się do małego ołtarzyka ku czci Rhyi. Zielarka wychwyciła ogólne przesłanie modłów i próśb o szybką łaskę i wybaczenie za nieszanowanie natury jak bogini na to zasługiwała.
Kapłanka najwyraźniej nadal uważała że to bogini odwraca się od nich za brak wiary mieszkańców i stąd problem pszczół. Najwyraźniej nikt jej nie poinformował o mutantach.

Szemrzący Strumień


Łowca poszedł w miejsce odbywających się orgii. Nic nowego nie znalazł, ale udało mu się wybrać parę miejsc skąd można by było podejść zwierzoludzi i nie zostać zauważonym. O ile ludzie którzy mieli się z nim skradać będa cicho i nie zaczną kląć poharatani kolcami jeżyn.
Według śladów, mutanci nadchodzili z lasku, od linii drzew i powinno się ich właśnie z tej strony zaatakować. Dzięki czemu zmusi się ich do walki na polanie, a jeśli jakiś zacznie uciekać będzie musiał to robić w otwartą przestrzeń łąk.

Strumień wiedział że będzie musiał przeprowadzić do odpowiedniego miejsca ludzi więc wyznaczył dla nich najbardziej bezpieczną i nie hałaśliwą trasę. Pamiętał też że Volfgang chciał rozpalić w czasie ataku ogniska by dać wieśniakom a także im samym możliwość widzenia przeciwników. Być może i późniejsze spalenie na stosie wieśniaczek spółkujących z mutantami.

Wybrał trzy miejsca i przygotował trzy małe ogniska.

W końcu ruszył do wioski by zdać ‘raport’ z swoich dokonań.

 

Ostatnio edytowane przez Obca : 20-09-2020 o 21:18.
Obca jest offline