Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2020, 10:45   #83
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
7 (?) marca 2050, na ulicach Caligine

Widząc biegnące ku sobie spojrzenia obu mężczyzn Hector uniósł dłoń w geście pozdrowienia, podszedł do nich uśmiechając się przyjaźnie.

- Paskudna pogoda - rzucił niezobowiązującym tonem korzystając z najbardziej banalnego wstępu do rozmowy jaki mu przyszedł na myśl - Dziękuję za zgodę na zakwaterowanie w osadzie, Tyler. Znalazłem jeden dom w świetnym stanie, niedaleko twojego.

Nie czekając na odpowiedź przywódcy Caligine Latynos przesunął wzrok na faceta w czarnej kurtce, kiwnął ponownie głową.

- Jeszcze nie mieliśmy okazji się poznać - powiedział wyciągając do mężczyzny rękę na powitanie - Jestem Hector Garcia, z Nowego Jorku i w drodze do Pittsburga. To moje auto stoi przy Main Street, zawieszenie mi strzeliło i nie mam brakującej części. Nocowałem wczoraj u Jackie i wspomniała mi przy kolacji, że mieszka tutaj dwóch młodych chłopaków, którzy świetnie znają okolicę.

Monter urwał na chwilę szukając na twarzach lokalsów śladu emocji, ale obaj mężczyźni przyglądali mu się w milczeniu w charakterystyczny dla mieszkańców Caligine sposób, nie okazując ani przemożnej życzliwości ani wyraźnej dezaprobaty.

- Szukam ich, bo może chcieliby mi wskazać drogę do tej starej stacji benzynowej, która jest gdzieś w pobliżu - wyjaśnił Nowojorczyk - Ta mgła mnie trochę przeraża, nic w niej nie widać na dziesięć kroków. W życiu sam nie trafię na miejsce nawet jeśli ktoś narysowałby mi mapę.


Hector tak spróbuje poprowadzić rozmowę, aby zyskać namiar na obu braci oraz zgodę ich rodzica na małą eskapadę do stacji. Ze słów MG wynika, że do zmierzchu jeszcze trochę czasu, więc Garcia będzie chciał wykorzystać ten czas na eksplorację stacji w poszukiwaniu części zamiennych do swojego auta.

Jeśli uda się przesunąć bieg fabuły do spotkania z braćmi oraz pomyślnego nakłonienia ich do wspólnego spaceru (liczę na to, że zwycięży zwykła ciekawość miejscowych, bo Nowojorczyk może im wiele opowiedzieć na temat świata zewnętrznego i aktualnego stanu rzeczy poza Caligine) - jeśli się uda, monter wypyta też o ewentualne wraki samochodów stojące gdzieś w osadzie lub jej w pobliżu.


 
Ketharian jest teraz online