Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2020, 19:45   #30
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Mnie się koncept z muszkietem podoba. Polobbuję za nim.
Wg podstawowego podręcznika akcja użycie przedmiotu składa się z dobycia przedmiotu/broni i odłożenia tego, co się trzyma w ręce (strona 132).
Wykorzystując talent szybkie wyciągnięcie robi się to darmowo.

Popieram, że wyciągnięcie z dłoni i przekazanie broni drugiej osobie niczym się nie różni od wyciągnięcia z pochwy i schowania drugiej broni - zwłaszcza, że jest mowa o często powtarzanym wyćwiczonym ruchu.

Czyli moim zdaniem bez problemu można w jednej rundzie wymienić broń i oddać strzał.

Natomiast osoba przeładowująca, widziałbym to tak:
- musi posiadać talent szybkie wyciągnięcie
- wykorzystuje szybkie przeładowanie i artylerzystę, aby skrócić czas ładowania o rundę, czyli czas przeładowania zajmuje jedną rundę.

Czyli jedna runda na przeładowanie i jedna runda na wymianę broni brzmi dla mnie sensownie. Przy dwóch pomocnikach i trzech muszkietach wygląda na to, że można prowadzić strzał runda po rundzie.

Bardzo mi się ta idea podoba, bo wykorzystuje rangę postaci i podwładnych jednocześnie nie wymagając dużego nakładu pracy nad nimi. A mimo to są przydatni. Tego nam się nie udało osiągnąć wcześniej.

No i z tego co pamiętam, taki muszkiet to by się dobrze sprawdził w walce z minotaurem, tak mi się wydaje

Cytat:
Napisał Raga Zobacz post
Postać mająca wykoksowane WW i 0 ataków zabija w obronie szarżujących a nią 1000 goblinów w jednej turze?
Kary za taką ilość przeciwników byłyby takie, że gobliny zadeptałyby koksa nawet go nie zauważając. Wiem z doświadczenia.
 
Gladin jest offline