Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2020, 08:14   #269
Aiko
 
Aiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Aiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputację
Dom Lapage’ów

Noemie przyglądała się dłuższą chwilę mapom. Starajac się zapamiętać miejsca, które wskazywał gospodarz. Wiedziała, że rzeczywiste lokazlizacje mogą być zupełnie inne, ale warto było posłuchać choćby o sposobie działania Niemców.

- Duża? No to nie jest Rodan czy Sekwana. I to jest kanał a nie rzeka. Może tak ma… bo ja wiem… ze 30 kroków? Może 40… Góra 50… No wiecie panowie, tak akurat by rzucić granat z jednego brzegu na drugi.

Wysłuchała słów francuza i przetłumaczyła je dla swych towarzyszy, nim odezwała się do niego ponownie po Francusku.
- Głęboki ten kanał? - Spytała jakby dla pewności przesuwając palcem po obszarze jaki zajmowała na mapie woda. Nadal wolałaby jak najszybciej przedostać się na drugą stronę i tam już wędrować po “swoim” terenie.

***

Pod kościołem

Noemie przez dłuższą chwilę przyglądała się niemieckiemu wozowi i jego kierowcy nim przeniosła wzrok na wieżę. Najwyraźniej dobry punkt obserwacyjny skusił nie tylko ich.

-C'est l'Allemagne. Je pense qu'ils veulent aussi regarder autour d'eux.* - Odpowiedziała cicho po francusku i wtedy jej wzrok natrafił na Woodsa. Na co on czekał? Czuła narastającą irytację, ale powstrzymała ją biorąc głęboki wdech. - Attendez ici s'il vous plaît.**

Powoli podeszła do Woodsa ale nim zdążyła się odezwać, ten uraczył ją swym “życzliwym tonem.”
-Dobrze.. Idź uprzedź resztę. - Noemie zerknęła na kościół po czym wskazała Woodsowi jedną z uliczek. - Na rogu czeka Lapage. Zobaczę co z dziewczynami i do was dołączę.


*To Niemcy. Chyba też chcą się rozejrzeć po okolicy.
** Zaczekaj tutaj, proszę.
 
Aiko jest offline