Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2020, 12:46   #884
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Gustaw siedział na krześle i utrzymywał stoicki spokój. Gdy Roz szeptała mu do ucha kiwnął delikatnie głową, że się zgadza z pomysłem.

W końcu sam zabrał głos.
- Zapiski jakie tu naniesiono jak zauważył Magister Kolegium są szkicem i propozycją, oraz pokazaniem, że obrońcy i ja chcemy się dogadać by więcej krwi wrogów chaosu i zielonoskórych nie przelało się na tych ziemiach.- Zaczął powoli lecz dając do zrozumienia, że jest osobą myślącą a nie głupim kmieciem.
- Co do punktu 1. Owszem, ludzie Pana Wernickiego będą przepuszczeni, ale ze standardowym wyposażeniem. Jeśli obrońcy zauważą przemycany, zrabowany towar będą mogli zatrzymać i wziąć do niewoli takiego oponenta. Na rynsztunek składać się będzie broń, opancerzenie, które było na wyposażeniu z początkiem "Rajdu". Rzeczy osobiste jak ubranie, koce itd. Także żołd w sakiewkach w złocie czy w srebrze, miedzi pozostanie przy właścicielu. Oczywiście lista płac zostanie niezwłocznie przekazana obrońcom a na koniec zwrócona ostatnim przejeżdżającym. Wszelkie zdobycze będą na wozach z resztą dóbr zrabowanych i rozdzielenie ich między uczestników rajdu po sytuacji tu mającej miejsce obrońców nie interesuje. Do tego pozostawione wozy mają być doprowadzone na teren obrońców i ustawiane jeden za drugim i jakikolwiek sabotaż. Podpalenie, wypadnięcie z drogi i inne nieszczęśliwe wypadki traktują, że ten wóz nie był dla obrońców a brany przez uczestników rajdu. Oczywiście ilość żołdu będzie zweryfikowana z Pańskimi obecnymi zapiskami a podrobienie ich wiąże się ze złamaniem umowy. Więc moją prośbą jest jak najszybsze dostarczenie tych dokumentów do analizy i zostaną zwrócone niezwłocznie gdy wszystkiego się już dowiemy o wynagrodzeniach.- Przedstawiał w spokoju patrząc na reakcję słuchaczy.
- Tylna straż, która podda się obrońcom na zapisanych tu warunkach ma być wyposażona jak przed rajdem a żołd, który otrzymali ma być zamieniony na równowartość na rzeczy zbywalne lub złoto by nie było ono zarekwirowane jako dobro Imperialne pochodzące z łupów. Chodzi mi tu o puchary czy zastawy z herbami możnych i inne łatwe do identyfikacji rzeczy.-
- Co do punktów 3 i 4. Tu nic nie pisze także o dobrach na wozach. Jedynie o samych wozach. Więc dobro na wozach wraz z wozami musi być przejęte przez obrońców a nie pozostawione gdzieś po drodze. Wozy mają być ustawione w ciągu by nie przeszkadzały w przemieszczaniem się szlakiem.- Sierżant chwilę się zastanawiał.
- Co do oddania się Pana, Panie Wernycki za 5% wozów to rozumiem, że się Pan nie podda i będzie szedł dalej ze swoimi ludźmi. Jeśli jednak to oczekuję poddania się nie jakiegoś Wernyckiego z Koziej Wólki znalezionego wśród wojowników czy kogoś z pospólstwa. Chodzi o poddanie się samego Pana.- Dodał nie sądząc, że na to pójdzie. A jeśli nawet to Gustaw uważał, że już tu przyszedł przebieraniec wcześniej opłacony by się poddać. Dowódca obrony obserwował cały czas wszystkich by wybadać czy np. kwatermistrz czy ktoś ze świty to nie sam Wernycki.

Gustaw obawiał się, że więcej jest luk i cwanych pomysłów jak ominąć to wszystko. Żałował jednego, że nie poprosił krasnoludów by udali się do Imperialnych by przeprowadzić do nich jakieś wsparcie tajnymi drogami. Na realizację tego pomysłu było za późno. Chociaż jeśli Graniczni będą chcieli się zastanowić według sugestii Loftusa czekać na decyzję Króla Gór Gustaw by prosił o to Galeba.

- Co do spekulacji o demonach i innych ścierwach to nic mi do tego. Ja jak Pan widzi mam tu swoich ludzi a to Krasnoludy rozbiły zielonoskóre tałatajstwo. Te kwestie uważam za inny temat, który same Khazady będą rozwiązywać. Gdybym miał dobrych znawców gór to już by Pan połową ludzi dowodził obecnie.-
 
Hakon jest offline