Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-09-2020, 23:12   #888
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Dopiero po chwili Galeb zrozumiał że jego słowa były dość nieopatrzne. Kwestia tego że okup za zbrojne wkroczenie na tereny krasnoludów wyglądałby dla postronnych całkiem inaczej.

Z drugiej strony rozsierdzenie strony Granicznych, czy raczej wyczerpanie ich cierpliwości zdecydowanie przyspieszyło negocjacje. Śmiała postawa Gustava w obliczu groźby zerwania negocjacji zaskoczyła Galeba. Podobnie jak to że w takiej sytuacji usłyszał z ust Wernicky'ego słowa troski o swoich żołnierzy, choć wcześniej był gotów czekać gdy oni ginęli.

- Ze strony dawi żadnej inspekcji nie będzie. Starszy Harrim zaświadczył, że armia granicznych nie wzięła siłą żadnych krasnoludzkich gmin, ani nie nękała krasnoludów.

- Może nie wyjaśniłem dość jasno, odnośnie ścieżek - przeprowadziliście oddział zbrojny przez teren Karak Hirn. Nie słyszałem od Króla byście mieli z Karakiem jakąkolwiek umowę, uzgodnienie czy cokolwiek. - na ostatnie zdanie położył nacisk.

- Po prostu napiszcie list do Króla i Rady, że prowadziliście oddział przez góry po ścieżkach krasnoludów. Napiszcie że nie wiedzieliście że nie wolno tam chodzić i wyraźcie chęć zadośćuczynienia. Pismo zostanie dostarczone do Króla i Rady. Oni rozstrzygną rzecz tak jak trzeba. Jak sami widzicie mam tendencję do popadania w skrajność. - rzekł uśmiechając się pod bandażami - Zgodnie z umową przypilnuję oficerów oddanych pod moją pieczę i będę ich traktować równo. Macie na to moje słowo.

Swoją drogą to mało zrabowali w takim razie. Skarbiec najbogatszego człowieka w Starym Świecie van Kuypersa z Marienburga obraca setkami kilogramów kruszców jak leci, a i tak jego bogactwo nie równa się z bogactwem najbiedniejszego z Karaków.
 
Stalowy jest offline