Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2020, 19:23   #16
Veynar
 
Veynar's Avatar
 
Reputacja: 1 Veynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputację
Venris swoje kroki skierował w stronę rozrywkowej części segmentu. Poszukiwał miejsca, gdzie mogą przebywać osoby pośrednio powiązane z półświatkiem. Tak naprawdę jednak wypatrywał okazji – tak jak wiele razy w życiu zdawał się na łut szczęścia. Miał nadzieję natknąć się na sytuację, która pozwoli mu zdobyć jakiekolwiek informacje.

Po kilku kwadransach błądzenia znalazł w końcu to czego szukał. Już ze sporej odległości słychać było rytmiczny łoskot. Gdy wszedł we właściwy zaułek jego oczkom ukazało się rozświetlone neonami wejście do klubu. Jaskrawo niebieskie litery kształtowały się w w napis The Abyss.

Łatwo przebrnął przez bramkarzy. Jego wcześniejsze starania w dopasowaniu się do otoczenia opłaciły się i nie zdawał się zwracać niczyjej uwagi. Cały czas jednak miał się na baczności – były to de facto jego pierwsze godziny spędzone w nowym mieście i na pewno nie czuł się tak pewnie jak na rodzimej planecie.

Po wejściu do wnętrza elektroniczne nakurwianie ledwo przypominające muzykę niesamowicie przybrało na sile. Aby ułatwić sobie zadanie i złagodzić wcześniejsze od razu udał się do baru. W tym momencie smak nie miał dla niego większego znaczenia więc zamówił podwójną porcję drinka, który miał najwięcej %.
-Ważne żeby sponiewierało. - pomyślał powoli sącząc podany koktajl.

Po chwili świat nabrał nieco korzystniejszych barw. Dominujące odczucie niemożliwej do uniknięcia zguby było może nie tyle nieobecne, co nieco mniej istotne. Klub miał kilka poziomów każdy wystrojony w inny sposób. W oczach Venrisa były to jednak tylko różne wersje kiczu przeznaczone dla osób, które chciały uciec od przygnębiającej rzeczywistości kopca.

W trakcie przechadzki między kolejnymi znalazł w końcu to czego szukał. Na jednym z parkietów, który w przeciwieństwie do reszty był praktycznie pusty, w rytm muzyki wywijała się laska inna od wszystkich innych w klubie. Pofarbowane na turkusowo włosy lśniły w światłach mieniących się we wszystkich barwach. Venris dopił szybko drinka i dołączył do nieznajomej tancerki.

Dziewczyna nawet nie wyglądała na zdziwioną. Gdy przyjrzał się jej oczom dostrzegł, że na pewno coś brała. Wydawało mu się jednak, że nie ma nic przeciwko dlatego kontynuował ekstatyczny taniec. Po kilku minutach nieznajoma zasugerowała gestem udanie się do baru. Oboje zamówili mocne drinki.

-Niewielu tutejszych facetów ma jaja by tak po prostu dołączyć do mnie. - Zaczęła po chwili ciszy
-Nie wiedzą zatem co tracą. Ja zaś nie jestem stąd. -
-Widzisz tamtych typów? - delikatnie wskazał palcem w kierunku kilku facetów siedzących w loży naprzeciwko nich. Oczy każdego z nich były przepełnione niemożliwą do ugaszenia nienawiścią. - Oni mogą mieć coś przeciwko. -
Venris tylko wzruszył ramionami.
-Są za słabi by tak naprawdę coś zrobić. Tacy ludzie dużo gadają, ale mało robią. -
-Mówiłeś, że nie jesteś stąd. Co cię tu sprowadza? - turkusowo-włosa dziewczyna wydawała się rozbawiona jego odpowiedzią.
-Przybyłem z Baishi Lou. Tamten kopiec okazał się zbyt mały dla mnie. Szukam dobrego sposobu aby wkręcić się tu do ludzi, którzy wiedzą co się dzieje. Zarobić hajs, pracować dla wygranej strony. Wyglądasz mi na osobę, która wie co i jak.-
-A dlaczego niby miałabym ci cokolwiek powiedzieć? -
-Bo to interesujące, czyż nie? -
Nieznajoma przez chwilę przyglądała mu się z trudnym do zrozumienia wyrazem twarzy. Po chwili jednak kącik jej ust delikatnie uniósł się do góry. Zaczęła nieco chaotyczną opowieść.

***

Mechanika

Rzut na Inquiry. Umiejętność wykupiona, test z fellwship, u Venrisa wartość 40.

Wyrzucona wartość

37/40
1 stopień sukcesu.

Venris dowiaduje się kilki interesujących faktów, ale na pewno daleko mu do zdobycia istotnych informacji.

 
__________________
Victory or Death

Ostatnio edytowane przez Veynar : 05-10-2020 o 21:49.
Veynar jest offline