Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2020, 09:51   #237
Ayoze
 
Ayoze's Avatar
 
Reputacja: 1 Ayoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputację
Czarna Północ spojrzał na Akiala.
- Nie dacie rady pokonać Elvanny bez sprowadzenia jej matki, czyli Baby Jagi. Coś jednak musiało się stać... Co sto lat Baba Jaga wraca do Irrisen, aby posadzić na tronie nową córkę. Wygląda jednak na to, że królowa Elvanna ma inne plany - władzę absolutną bez ustąpienia z tronu. Zajęcie miejsca Baby Jagi i przejęcie władzy nad Golarionem. Baba Jaga nie pojawiła się zgodnie z planem, a Elvanna zamierza zabić wszystkich lojalnych wobec swojej matki. Wytropiła tych z nas, którzy zwiastowali powrót Królowej Wiedźm i zabili moich towarzyszy. Pozostali dwaj jeźdźcy już nie żyją, jestem ostatni…

Przeniósł spojrzenie na Traivyra i Astrid.
- Portale mogą zostać zamknięte a ten jest jednym z kilku. Wiem o jednym w Osirionie, innym w Andoranie. Wszystkie kierowane są z Bladej Wieży znajdującej się w Irrisen. Żeby je zamknąć, musicie przejść przez ten portal i odnaleźć Bladą Wieżę. Zamknięcie portali ocali waszą planetę od wiecznej zimy. Baba Jaga nie ma nic do reszty Golarionu, chce mieć tylko władzę nad Irrisen. Jeśli pozbędzie się Elvanny, a jest wyjątkowo potężna, żeby to zrobić, zagrożenie dla Golarionu zniknie. Trzeba tylko ją znaleźć…

Odkaszlnął krwią.
- I jest na to sposób… Musicie udać się do miasta Whitethorne i odzyskać dostęp do Chaty na Kurzej Nóżce, potężnego artefaktu należącego do Królowej Wiedźm. Elvanna podczas zdrady matki ukradła go i ustawiła w centrum miasta, jako symbol swojej władzy i mocy. Chata zdolna jest pokonywać ogromne dystanse, nawet przenosić się między światami. Jeśli dacie radę kontrolować Chatę, odnajdziecie Babę Jagę. Chata ma wiele kluczy-przedmiotów zestrojonych ze sobą, dzięki czemu można ją zabrać prawie wszędzie. Udało mi się zdobyć dwa z tych kluczy, ale Elvanna zabrała ich moc, by uniemożliwić komukolwiek skorzystanie z chaty w celu odnalezienia swojej matki. Po ich ponownej aktywacji, umieszczenie kluczy w kotle Chaty pozwoli prześledzić ostatnią ścieżkę Baby Jagi.

- Tylko krew Jeźdźca może ponownie aktywować klucze, dlatego muszę umrzeć.
- Wyciągnął w waszym kierunku zakrwawioną dłoń, w której trzymał kosmyk siwych włosów i maskę lekarza zarazy. - Te rzeczy wydają się przyziemne pod każdym względem, ale są dosłownymi kluczami do aktywowania Chaty - powiedział.

Przez chwilę milczał, po czym odkaszlnął krwią na śnieg.
- Baba Jaga ocali wasz świat przed wieczną zimą, to wasza jedyna nadzieja. Musicie mi uwierzyć na słowo. - Nie wyczuliście, by kłamał. - Moja śmierć ponownie aktywuje klucze, ale mogę też przenieść mistyczne więzi między mną a Babą Jagą na każdego z was. Przyjmując mój płaszcz, każde z was zdobędzie część mojej mocy, ale też każde z was będzie zobowiązane do odnalezienia Chaty i uratowania Baby Jagi. Ten płaszcz oznaczy was jako sługi Baby Jagi, pozwoli omijać niektóre glify, osłony i inne aberracje umieszczone przez samą Królową Wiedźm i jej sojuszników. Jeśli nie przyjmiecie płaszcza, będziecie podatni na te osłony. - Głos Jeźdźca stawał się coraz słabszy. - Nie mam już wiele czasu. Decydujcie teraz, czy przyjmiecie mój podarunek dla was i klucze do aktywacji Chaty… - Położył głowę na śniegu, dysząc ciężko.

 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 13-10-2020 o 09:56.
Ayoze jest offline