Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-10-2020, 22:07   #106
druidh
 
druidh's Avatar
 
Reputacja: 1 druidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputację
Zielarka wyszeptała słowa podziękowania i ściskając mocno garniec z drogocenną nalewką opuściła Gerwainę. Na ulicy dostrzegła Szemrzącego Strumienia. W samą porę. Musieli się spotkać i wymienić tym co zrobili. Jednak elf też nie wiedział wszystkiego, a ona sama wiedziała jeszcze mniej.

- Większość czasu pracowałam nad maścią, jest już prawie ukończona… mam nadzieję - odpowiedziała. Wcisnęła garniec z ostatnim składnikiem w ręce mężczyzny.
- Musimy wszystko omówić. Idźcie do mnie. Natomiast to - wskazała wzrokiem na naczynie - jest bezcenne. W środku jest brakujący składnik maści. Obecnie niemal niemożliwy do zdobycia. Zanieś garniec do domu, proszę. Ja muszę jeszcze sprawdzić co dzieje się u Emila. - Zniżyła głos patrząc elfowi w oczu. - I Gerwaina i Wirlie nie spały tej nocy. Dziwne, prawda?
Gdy podeszli do nich Wolfgang z Arvidem dodała.
- Zaraz wrócę do domu. Spotkamy się tam? I czy słyszeliście może co robiła przez noc Wirlie? Jeszcze nie nadszedł kolejny zachód słońca, a wydarzeń starczyłoby dla tej wioski na kilka lat.

Agatha zamierzała szybko zaglądnąć do Emila i sprawidzić jego stan. Przy okazji potwierdzić, że Gerwaina była tam na modlitwie przez całą noc i zapytać czy rodzina nie widziała staruszki Wirlie. Chciała wierzyć, że obie kobiety nie miały z tą sprawą nic wspólnego, ale od lat nic nie uchodziło w tej wiosce ich uwadze. Dlaczego więc teraz miałoby być inaczej? Coś musiały chociaż podejrzewać, ale żadna nie chciała się do niczego przyznać. Agathę przepełniał niepokój.

Po wizycie chciała równie szybko, o ile nogi pozwolą, wracać do swojego domu, aby usłyszeć najnowsze wieści, skończyć maść i ustalić z mężczyznami co dalej.
 
__________________
by dru'
druidh jest offline