Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2020, 15:36   #214
BigPoppa
 
BigPoppa's Avatar
 
Reputacja: 1 BigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputację
A więc to była ostatni lot Wolnej Floty Nefrit. To są dane, do których nie mogli przebić się przypisani nam logosi. Nie Vaxanide, a Hex.
Wszystko zaczyna się układać w całość: okoliczności w jakich Krane przejął Nefrita, powód morderstwa kapitana Irvida, specyficzne bransolety i paranoja całej kadry na ich punkcie.
Morderstwo dwójki Nawigatorów, morderstwo załogi Nefrita.

Wyrachowana gra, nastawiona na cel. Pytaniem było, którego z nich poświęcił Krane, by dostać to, czego chce? To, że skłamał w oficjalnych raportach jest niemal oczywiste. Verdell i Lomb zginęli. Lomb poniósł śmierć w wyniku dziwnej infekcji, której nabawił się na Vaxanide, a jego ciało skremowano, a kłamstwo te przypieczętował Mandrigal. Jak w takim razie zginął Verdell?
Już sam fakt, że zostali ożywieni i posiadali owe moce.. odganiam od siebie myśli, które towarzyszyły mi po zastrzeleniu tej dwójki.
Krane i jego kolesie zasługiwali na śmierć, a posunąłbym się do takiej interpretacji przepisów Lex Imperialis, iż ich rody zasługują na wymazanie z kart historii Imperium razem z nimi. Rozumiem motywy działania, ale nie jestem pewien, czy był to Lomb i Verdell. Bardzo chcę wierzyć w to, że jakimś sposobem wrócili by się zemścić, ale racjonalna cześć mnie po analizie wszystkiego, zadaje kłam tej hipotezie, wysuwając na przód bardzo mroczne przypuszczenie.

To nie byli oni. To nie byli w ogóle ludzie.


Ciągle słucham rewelacji jednego z Inkwizytorów, który stara się objaśnić zgromadzonym z czym mamy styczność, choć nie bardzo nadążam za jego tokiem rozumowania. Sekta Hexiańska brzmi jak jakiś kult, który powinien być w zainteresowaniu Ordo Hereticus i samego Diviso Immoralis, ale Inkwizytor wyraźnie mówi o ksenońskim pochodzeniu tych kłopotów.
Brakuje jeszcze tego, bym musiał zdać raport przed całą radą.
 
__________________
Ayo, 'sup mah man?
BigPoppa jest offline