Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2020, 19:46   #209
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Reputacja: 1 Arthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputację
To on, pomyślał Nicollo a dłonie złożyły mu się w pięści. Po tylu miesiącach poszukiwań, w końcu znaleźli renegata. Karaluch zawsze działał impulsywnie i przez jeden moment gotowy był nie zbaczając na nic rzucić się na mężczyznę i spuścić z niego krew, zanim sam skona od bełtów i strzał wymierzonych przez strażników zamku. Opanował się jednak, próbował zebrać myśli. Jeśli faktycznie przybył na negocjację, nie mógł w takim momencie zawieść swoich ludzi.
- Jestem łowcą czarownic i sram na tego bezużytecznego starca – odpowiedział zgodnie z prawdą - Nie potrafił nas obronić przed twoimi siepaczami, skoro twierdzisz, że tobie przyda się bardziej, w porządku, możemy się dogadać. Zależy mi tylko na załodze, to dobrzy ludzie, dzielni marynarze, na których w domu czekają żony i dzieci. Nasz statek zatonął, więc chcę dostać nową łajbę. Daj mi gwarancję, że nikomu nie spadnie włos z głowy a dostaniesz czarodzieja. Jutro rano na przystani ma czekać na nas zacumowany statek. Ja zostanę z czarodziejem a gdy upewnię się, że załoga odpłynęła oddam ci go. Jeśli spróbujesz nas oszukać, osobiście poderżnę staremu gardło i przyniosę ci jego łeb na tacy. Jeszcze jedno magu. Mam na ciebie zlecenie, więc nie będę bawił się w subtelności i dworskie dyplomacje. Gdy będzie już po wszystkim i moi ludzie stąd odpłyną, miej świadomość, że jeden z nas jutro po raz ostatni zobaczy wschód słońca. Czy to dla ciebie jasne? Czekam na twoją odpowiedź.
Nicollo każde słowo wypowiedział z pełnym przekonaniem, szczerze, tak jak w tym momencie czuł i myślał.

 
Arthur Fleck jest offline