Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2020, 20:16   #281
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Tak. Nadal jest tak samo pod względem atrybut+umiejętność. Nadal są różne kombinacje.

Dla strzelania z broni dexterity nie jest już domuślnym atrybutem. Jest nim Composure.

Co do pojedynku rewolwerowców to raczej szedłby Wits jako zdolność szybkiego reagowania. Za to strzelanie z karabinu wyborowego to byłoby już Resolve (wymaga obserwacji, Resolve zastępuję Perception z poprzednich wersji).

W tej samej walce nasz Indianin wyrywał broń siłą, żeby po chwili z niej strzelić. Jemu rzuciłem na siłę+firearms.

Mocno zmieniła się walka. Moim zdaniem na plus. Wcześniej starcie dwóch osób wyglądało tak:
  1. A rzuca na trafienie w B
  2. B rzuca na unik
  3. A rzuca na obrażenia
  4. B rzuca na wyparowanie obrażeń
  5. B wkurzony oddaje i rzuca na trafienie.
  6. A rzuca na unik
  7. B rzuca na obrażenia
  8. A rzuca na odparowanie obrażeń.
Koniec 1 tury i to tylko dlatego, że żaden z nich nie miał akceleracji i dodatkowych ataków...a pamiętam akcję, gdzie mój przeciwnik miał 4 dodatkowe ataki... pierwszą turę rzucaliśmy godzinę.

W naszym systemie wygląda to tak:
  1. A i B rzucają o to jak walczą, ten kto ma więcej dodaje do różnicy sukcesów bonus za obrażenia broni.
Koniec 1 tury.

Rozumiecie już dlaczego jako rzucający jestem wielkim zwolennikiem Piątej edycji?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 27-10-2020 o 20:21.
Mi Raaz jest offline