Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2020, 14:23   #7
Aronix
 
Aronix's Avatar
 
Reputacja: 1 Aronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputacjęAronix ma wspaniałą reputację
- Przepraszam najmocniej - powiedział bardzo płynnie troll i w mgnieniu oka zniknął, a tam gdzie stał, znajdował się teraz zwykły człowiek. Aczkolwiek ten człowiek, oczywiście do zwykłych jednak nie należał.


Desmond Quinn, znany także jako “Q”, we własnej osobie. Słynny arcykapłan Amiry - bogini magii i wiedzy; arcykapłan Eureke - boga wynalazków. Człowiek utalentowany, z latami gromadzonym doświadczeniem i wiedzą, oraz zdolnościami magicznymi. Jeśli to faktycznie On miał im dać zaopatrzenie, to cała misja od razu zapowiadała się łatwiejsza.
- Nie chciałem nikogo wystraszyć. Testowałem nowy amulet - powiedział spokojnie, prezentując skromnie wyglądający wisiorek.
- Zaskoczeni tak, ale nie wystraszeni - odpowiedziała z uśmiechem Księżna.
- Wydaje się, że działa bez zarzutu. Iluzja wyglądała naprawdę realistycznie…- dopowiedział Piwny Rycerz, wpatrując się w arcykapłana i z szacunkiem skinając głową. To ledwie początek drugiej części ich zlecenia, a on już miał okazję poznać jedne z najznamienitszych osób w tej części kontynentu. Bez wątpienia ten fakt robił na Zevranie wrażenie.
- Wspaniałe… - westchnęła cicho Tayra. Może gdy nadejdzie Czas, owy sztukmistrz i ją czegoś nauczy? Oczywiście, jeśli to jego dzieło…Chwilę później Tanyr rozwiał jej wątpliwości.
- Miło poznać - powiedział - Tanyr de Hayrys - przedstawił się, lekko skinąwszy głową. - Czytałem parę pana prac - dodał.
- Zdecydowanie działa. Ma możliwość zmiany tylko w jedną postać, czy wiele? - Zaciekawił się krasnolud, nie dając po sobie poznać, jak się cieszy, że jednak spotkał Desmonda.
- Dziękuję - odparł uprzejmie Desmond. - Amulet pozwala przyjąć tę jedną postać, jest to usprawniona iluzja. Zwykła iluzja oddziałuje na oczy i uszy, ale strzały i zaklęcia w nią wymierzone przelatują przez nią bez oporu. Usprawniona zaś uwzględnia czynniki na nią działające, co działa w obie strony gdyż także iluzja może oddziaływać na otoczenie. Jednocześnie, gdyby ktoś pokusił się o wykrycie magii, wysyła fałszywy odczyt amuletu odporości znajdującego się na szyji trolla - odpowiedział na zadane mu pytania, od razu rozwijając swoją wypowiedź.
- Bardzo przydatny - zauważył Eryk zastanawiając się przez chwilę, z pewnością nad możliwościami jego użycia.
- Dostaniemy go na czas naszej misji? - spytała dziarsko Lisa.
- Tak, i mam dla was kilka innych, dość szczególnych przedmiotów - odpowiedział Desmond, - ale najpierw zajmijmy się tymi pilniejszymi - dodał od razu.
 
Aronix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem