Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2007, 20:21   #6
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Ja natomiast nie zgodzę się z tym co piszę denis.
Mapy takie wg mnie są przydatne, ale nie do pisania podczas sesji, bo to oczywiście zachwieje równowagą rozgrywki kiedy koledzy będą zarysowywać kolejne kartki zamiast grać.

Jednak mapowanie myśli to bardzo użyteczna i rozpowszechniona technika jak zauważył Darken. Faktycznie jest to duże ułatwienie. W nauce, pracy, organizacji, ten sposób pomaga utrzymać porządek ale też i lepiej zapamiętać to wszystko.

Rozrysowanie poszczególnych elementów z krótkim opisem, połączenie tego wszystkiego zależnościami i krótki opis zależności.

Ja też nie jestem za rozrysowywaniem każdej pomniejszej postaci, bądź wydarzenia, bo takie rzeczy Mistrz Gry zazwyczaj improwizuje, ale nie może zapomnieć o tych najważniejszych, a czasem jest ich dużo.

Ogółem wg mnie jest to dobra metoda na organizację informacji w sposób w miarę przejrzysty. Poza tym z takich map bardzo wygodnie się korzysta. Sam używam tego na co dzień w organizacji pracy, nauce, rpg. (W tym momencie właśnie wymyślam scenariusz RPG i używam map myślowych.)
 
Diakonis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem