Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-11-2020, 20:19   #9
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Fajerbol junior to chyba stronka/firma, która stworzyła Jagodowy Las, Syrenki i Trytony oraz Adeptów. Nie jest to osobny system RPG. Tak to mi wynika ze strony http://fajerboljunior.pl/.
Bazując po krótkich opisach i samych nazwach nie sądzę, aby moje latorośle chciały porzucić pokemony i smoki na rzecz syrenek i trytonów. Chyba są na to za duzi, czy co?

Adepci z kolei brzmią lepiej, zwłaszcza Superliga i Kosmokadeci. Ale wydaje mi się, że nie zostały one jeszcze wydane (google wyrzuca mi strony o zbiórce na produkcję tych gier, a pdf'ów też nie widziałem).

Przejrzałem dostępny RPG z zasadami i na mój gust i moje potrzeby, mechanika jest zbyt rozbudowana. Osobiście prowadzę RPG dla dzieciaków bazując na 5 podstawowych cechach i z rzadka dodając jakiś przedmiot do modyfikacji.
Bardziej niż mechaniki brakuje mi gotowych przygód. Nie wiem jak wy, ale ja szacuję, że potrzeba przynajmniej 10 razy więcej czasu na przygotowanie przygody, niż ona później trwa.

Powyższego proszę nie traktować jako krytyki, lecz jako moje przemyślenia.

Ale inicjatywa zacna.


Edit: Mistrz Baśni, z tego co sprawdziłem, nie jest paragrafówką. To RPG dla dzieci. Na paragrafówkę dopiero zbierają pieniądze.
Pobrałem i pobieżnie przejrzałem starter do Mistrza Baśni. I znowu, jak i w poprzednich wymienionych RPG odczuwam dysproporcję pomiędzy skomplikowaniem mechaniki a settingiem. Setting jest skierowany moim zdaniem do małych dzieci (tak do 6 lat?), a mechanika na pierwszy rzut oka jest dobra dla 10+. Ale planuję poświęcić więcej czasu temu starterowi i zobaczymy, czy dzieci się zainteresują.

Edit: znalazłem Baśniogrę, Zagubiony czarodziej (testowy PDF). To paragrafówka dla dzieci. Ale uwagi jak wyżej: adresowana do młodszych dzieci, mechanika dla starszych.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 02-11-2020 o 20:38.
Gladin jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem