Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2020, 12:04   #62
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Świat stanął na głowie. Pojawiła się grupa ludzi, których być tu nie powinno. A jednak byli. Cóż… czasowy dyferencja w kalkulacjach. Światłe tryby Omnisjasza naprostują to w mgnieniu oka.

Najpierw trzeba było zapewnić osłonę drużynie. Pozbyć się snajpera, zanim on pozbędzie się kogoś innego.

Przymierzył. Obserwował w powiększeniu jak potężny strumień energii opuszcza lufę broni. Potem następowało chłodzenie komory. Zabawne, że broń energetyczna posiadała podobne ograniczenia co klasyczny czterotaktowy zamek karabinu snajperskiego. Władcza Wszechiskry miał nieskończona mądrość.

Vir oparł lufę o gzyms i przymierzył spokojnie.

Atak na cel na tej samej wysokości, około 500m.

Baza Balistic Skill 40
Single Shot +10
Kara za dystans -0 (talent marksman)
Celowanie przez turę +20
Cecha broni accurate +10 przy celowaniu

Rzut przeciw 80

78/80 - muśnięty w -> (87) lewa noga

Unik? Oby nie

Obrażenia:
1d10+2 (snajperka ma 1d10+4, tox rounds zmniejsza obrażenia o 2 i dodaje cechę Toxic 1
Padło 6, czyli wartość ataku 8 z Penetracją 3.

Stiefmayer rzuca o swoje Toughness z karą -10, w przypadku porażki dostaje jeszcze 1k10 obrażeń.
Jeśli nie zdał, wchodzi jeszcze 6 (bez redukcji od pancerza i toughnessa).



Kula leciała do celu niesiona siłą wystrzału. Po kilkuset metrach złapała ją grawitacja planety. Po kolejnych kilkuset siła Coriolisa zaczęła na nią oddziaływać. Kula miała trafić w nogę mężczyzny, ale Vir nie miał czasu tego obserwować. Przeładował swój czterotaktowy zamek i tym razem krócej celując posłał kolejną kulę.

Baza Balistic Skill 40
Single Shot +10
Kara za dystans -0 (talent marksman)
Celowanie przez pół tury +10
Cecha broni accurate +10 przy celowaniu

Rzut przeciw 70
65/70 - muśnięty w -> (56) klatka piersiowa

Unik?

Obrażenia wedle powyższego klucza:
5 od trafienia z penetracją 3, i 5 od trucizny nieredukowalne.

O ile nie uniknął obu, to padł.



Vir przywarł plecami do gzymsu. Spierdolił. Zmarnował dwa pociski na jedną osobę. Oby Omnisjasz mu to wybaczył. Na szczęście mało kto wiedział o pojedynku odbywającym się na dachach. Tłumik dawał mu jeszcze chwilę czasu, aż ktokolwiek na dole się zorientuje. A przecież trzeba było mieć pewność, że “grube ryby” nie uciekną. Loeb Darek był już niepotrzebny. Mało tego był ciężarem.

Vir znów oparł broń na gzymsie. Posłał kulę w kierowcę auta jakim przyjechał Darek. Miał dużo szczęścia. Tamten akurat chował się po jego stronie auta. W ogóle nie spodziewając się snajpera za plecami, co w sumie było dość oczywiste, bo jedynym snajperem jakiego mieli był Stiefmayer.

I wtedy pojawił się Loeb. Błogo spierdzielający do auta.

Komputer celowniczy naniósł delikatnie wygięty tor lotu pocisku.

Baza Balistic Skill 40
Standard Atack (Single Shot) +10
Kara za dystans -0 (talent marksman)
Przeciwnik w biegu -20
Celowanie przez pół tury +10
Cecha broni accurate +10 przy celowaniu
Bonus za różnicę wysokości jest o zgrozo przyznawany tylko w melee…

Rzut przeciw 50

1/50 no to zdychaj…. -> (10) głowa

Tu jest ten moment, w którym MG pisze mi, że Loeb robi unik… ale, żeby uniknąć ataku musiałby mieć świadomość, że go atakuje. Niby kupiłem tłumik i takie tam...

Obrażenia:
Cecha accurate w broni daje +1k10 obrażeń za 2 poziomy sukcesu -> w rzucie mieliśmy 4 poziomy sukcesu, więc dodaje 2k10 do podstawowych 1k10.

Na kościach padło 7, 4 i 10 -> w sumie 23…
Przy Accuracy tylko 10 na podstawowej kostce daje trafienie krytyczne, tutaj 10 padło na jednej z dwóch dodatkowych kości.
Myślę, że po takim trafieniu w twarz nie ma co mu rzucać na fakt, że w kuli jest trucizna.



Vir zaczął się zastanawiać czy ten lokalny watażka mógł im się jeszcze do czegoś przydać gdy obserwował pocisk lecący w cel.

A tu lista wszystkich rzutów z opisu:

Kostnica



 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline