Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2020, 16:53   #4
Cypher
 
Cypher's Avatar
 
Reputacja: 1 Cypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemuCypher to imię znane każdemu
To tak: Indywidualnie vs Drużynowo.

Tutaj ważne jest że wiąże was wspólny cel/motywacja, z tego względu pierwszym etapem rekrutacji powinno być uzgodnienie co tworzy z graczy drużynę, czy są może członkami agencji detektywistycznej, straży sąsiedzkiej, chadzają do tego samego pubu, klubu golfowego czy sąsiedzkiego koła przyjaciół książki w którym zbierają się "wyjątkowi" członkowie społeczności z Miasta, a może mają dług wobec milionera-filantropa / kaznodziei / naukowca który pomaga nowym przebudzonym? Tak długo jak będzie jakiś wspólny mianownik da się zawsze coś wymyślić, ale oczywiście jak ktoś popłynie przy historii tak że nie da się go absolutnie powiązać z fabułą/innymi graczami/antagonistami to będzie problem. Inna sprawa że ktoś taki dostanie najpierw delikatną, potem bardziej zdecydowaną aż w końcu bezpośrednią niczym młot wyburzeniowy sugestię "Stary to nie przejdzie, proponuję coś dodać/zmienić". Istotą tego systemu jest wewnętrzny konflikt pomiędzy przyziemnym ja definiowanym mechanicznie przez LOGOS a legendarną częścią świadomości czyli MYTHOS, więc oczywiście nie chodzi mi o to że wątków osobistych nie będzie, ale nie chcę żeby mi się to zmieniło w 4 sesje indywidualne.


Mechanicznie, dorzuciłem opis mechaniki na potrzeby zaprezentowania tego na szybko, oprócz tego jakby ktoś był ciekaw polecam ten filmik i dalsze.
 
Cypher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem