Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2007, 15:49   #31
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
Obce niestety i tym razem się zgadzam z tobą. Stosowałem taką praktykę i miała ona swoje zalety i wady. Zależy jak bardzo chcesz trzymac się pewnych schematów. Czasem bardzo inteligentne osoby popełniają podstawowe błędy w życiu. Tak samo może byc z magiem. Jakiś czas temu kładłem bardzo silny nacisk na wykorzystywanie wiedzy moich graczy. Jeśli ich postac znała się na chemii to musiała sobie chociaż odświerzyc wiedzę ze szkoły średniej. Tak było z wieloma umiejętnościami. Doszło do tego, że nie było komu grac. Więc musiałem iśc na kompromis, gracz który nie ma specjalnie błyskotliwych pomysłów może grac bardzo inteligentną postacią, lecz nie przeżyje zbyt długo. W ten sposób sprawiłem, że gracze nie przesadzają zbytnio ze specjalistyczną wiedzą. Mam gracza, który jest chirurgiem i jego postac zwykle posiada odpowiednie umiejętności (obojętne jest to w jakim systemie gra). Teraz wyznaję zasadę, że RPG to gra, która ma na celu dobrą zabawę, więc czasem wolę poprawic gracza niż zabraniac i ograniczac.

Pozdrawiam

Manji.
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem