Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2007, 16:27   #32
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
Nie, no nie przesadzajmy - nigdy nie wymagałam od gracza, żeby grając chemikiem znał się jakoś specjalnie na chemii. To uważam za przesadę.
Mi chodzi bardziej o lekkość prowadzenia postaci, swobodę dialogu, spójność myśli - bardziej ogólne cechy, które skłądają się na inteligentnego gracza [tak samo jak na inteligentną postać].
Nigdy nie wymagałam, żeby grający magiem umiał czarować Natomist wymagam od niego pewnej "elastyczności" dzięki której, na pytanie innego gracza czy npc'a o to czym jest magia potrfił udzielić interesującej odpowiedzi a nie wymigiwać się rzutami na nieszczęsnego INTa.
Ty mówisz o posiadanej przez gracza wiedzy, a ja bardziej o umiejętności jej wykorzystywania, błyskotliwości, zdolności improwizacji i elokwencji. Dla mnie to wszystko składa się na inteligencję właśnie [plus całe mnóstwo innych rzeczy, których nie ma sensu wymieniać].

obce
 
obce jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem