Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2020, 16:53   #187
Veynar
 
Veynar's Avatar
 
Reputacja: 1 Veynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputacjęVeynar ma wspaniałą reputację
Po pierwsze – ogromne podziękowania i wyrazy szacunku dla MG za wysiłek włożony w przygotowanie i prowadzenie sesji.

Z mojej perspektywy ciekawe doświadczenie – inny sposób na interakcję z 40k niż dotychczas. Ze względu na miejsce akcji i moją postać miałem vibe Necromundy. Przypadł mi do gustu klimat, który stworzyłeś oraz różnorodność scen do odegrania.

Plusy
Interesująca mechanika śledztwa i wpływu na postaci poprzez różne umiejętności + nastawienie NPCa ze względu na jego specyfikę. Fajnie byłoby też teraz poznać jak nasze akcje wpływały na stopień zakamuflowania komórki.

Rozbudowane możliwości tworzenia backgroundu postaci – w 1 edycji kreacja postaci była trochę tzw. cookie cutter. Tutaj można stworzyć naprawdę ciekawe combo.

Minusy
Nie będę oryginalny – walka była naprawdę trudna do ogarnięcia zwłaszcza ze wszytskimi umiejętnościami i talentami poszczególnych przeciwników. Mimo, że w 1ed grałem psykerem, nawet nie próbowałem rozumieć co tam się odczynia w warpie .

Jak zobaczyłem statsy przeciwników a potem ich działania w walce miałem wrażenie tak dużej dysproporcji w stosunku do naszych postaci, że musiała tam wjechać deus ex machina. Ale to może tylko moje odczucia – lubię mieć na końcu jednego solidnego złodupca jako bossa.

Rozwój postaci też mnie nie zachwyca z tymi wszystkimi apptitudes, tabelkami kosztów itd. Stare WFRP było w tym aspekcie dużo gorsze, ale jakoś mnie nie przekonał ten system.

Nie mniej jednak dzięki wszystkim za wspólną grę i wspólne przejście przez wciągającą historię. Wybaczcie jeśli jakieś moje działania były dla Was problemem. Jestem ciekaw jak ten scenariusz wyszedłby gdybyśmy grali „klasycznie”
 
__________________
Victory or Death
Veynar jest offline