Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2020, 15:49   #189
131313
 
131313's Avatar
 
Reputacja: 1 131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację
Dzięki wszystkim za wspólną grę i Micasowi za ciekawe prowadzenie. Przyjemnie się czytało punkt widzenia poszczególnej postaci na posuwającą się akcję.

De facto była to moja pierwsza pełna sesja na forum więc siłą rzeczy to ciekawe nowe doświadczenie. Zwłaszcza w grupie która czuje klimat uniwersum. Jak dotąd mistrzowałem pierwszą edycję DH i różnic jest dużo jak już zresztą wymienili przedmówcy. Warsztatowo również wyszło pozytywnie i ugruntowałem wiedzę na temat DH oraz dowiedziałem się co nieco na temat 2ed. Np różnice w testach walki, mechanika śledztwa etc

Przechodząc do luźnych komentarzy na temat sesji to zacznę od atmosfery grania na forum. Jest to jednak inne medium niż zwykła sesja w realu czy chociażby granie online przez roll20 co praktykuję ze swoją grupą. Słabą stroną jest na pewno brak elastyczności w podejmowanych akcjach i interakcja oraz dialogi z innymi postaciami bo często trzeba się zadeklarować co się robi postacią i czekać na kolejną swoją kolejkę, stąd między innymi wyszła akcja z początku sesji. Mocną stroną jest natomiast szczegółowość przedstawionego świata oraz większe odgrywanie postaci przez graczy i NPCów przez MG bo długie posty temu sprzyjają. Czas grania na forum i timing odpowiedzi to również znacząca różnica.

Wracając do sesji i systemu. Intryga i scenariusz mi się podobały. Chociaż npców było niedużo to byli wyraziści i wręcz kanoniczni. Było kilka plot twistów i zanim się obejrzałem było już po wszystkim. Domyślam się że duża w tym zasługa Fernicus jako Inkwizytorki bo tak mielibyśmy kolejną podejrzaną do przyciśnięcia. Btw, również chętnie dowiedziałbym się więcej na temat stopnia zakamuflowania naszej komórki akolitów i jakie akcje zakulisowe tam się rozgrywały. Teraz już Micas możesz spoilerować bez wachania ; )

Tworzenie postaci za pomocą aptitudes na tyle różni się od 1ed że na początku ciężko się przestawić ale jak już się to ogarnie to jest ciekawie. Walka z kolei przydałaby się w większej części taka jak w 1ed właśnie. Ideałem byłoby połączenie postaci z 2ed i mechaniki z 1ed. Może kiedyś doczekamy się jakiejś wersji ultimate DH ale znając życie jeszcze bardziej by to wydawca skopał ; )
Zawsze pozostaje po prostu brać to co się lubi z obu edycji samemu mistrzując, a jeśli dochodzi do zgrzytów obydwu edycji to rozsądzać tak jak jest wygodniej.

Zatem do ponownego zagrania! Czy to na forum czy to na roll20. Chętni zawsze mile widziani. I pamiętajcie - Trust in the God-Emperor. But trust your blade, too.
 
__________________
All created forces will be concentrated in a new species. It will be infinitely superior to modern man.

Ostatnio edytowane przez 131313 : 02-12-2020 o 15:58.
131313 jest offline