Wątek: Arch Inverted
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2007, 00:37   #20
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Witam

Mam wątpliwości odnośnie twojego Chargen i tej mechaniki Soul.

Mówisz że tworzy postacie niesztampowe ja tu właśnie mam pewną wątpliwość. Zwiększając jakiś atrybut nadajemy mu jakąś cechę charakteru.
piszesz: "Wysokie Rae - postać ma rozbiegane spojrzenie, porusza się czasem w dziwnych pozycjach, jest szybka, zwinna, skoczna, nieco "zwierzęca" z zachowania. Często kontrolują ją wyczulone zmysły i instynkt. Nie lubi miast i tłoku. Sylwetka szczupła, wysportowana."

To raczej wspomaga tworzenie archetypicznych postaci, bo przecież każdy z wysokim Rae będzie miał rozbiegane spojrzenie i poruszał się w dziwnych pozycjach. Ogółem każdy będzie miał dzikie cechy jeśli jest zręczny. Te cechy wg mnie nie łączą się.
W takim razie nie możemy stworzyć wyniosłego arystokraty o ruchach opanowanych i powolnych ale w każdym stopniu skontrolowanych, który w razie niebezpieczeństwa okaże się zwinnym jak kot zabójcą?

Przypuszczam że tak samo dzieje się z innymi parametrami systemu Soul i jak dla mnie to jest silny zarzut w stronę AI.


Drugie pytanie jest raczej ogólne. Powiedz mi bo czegoś chyba tu nie rozumiem. Jaki jest cel tworzenia tego świata w tak zawichrowanej geografii? Tylko po to żeby gracze poczuli powiew świeżości twojego systemu i zagrali w świecie rządzącymi się innymi prawami fizycznymi i biologicznymi, czy może jakoś to się przekłada na fabułę sesji w których będą uczestniczyć gracze.

Słońce które w nocy rozpada się na gwiazdy i te 'platformy' to z pewnością coś Innego (choć nie takie już rzeczy przecie wymyślali poeci), ale jakie to ma zastosowanie w związku z graczami? Do czego to Ci służy jako mistrzowi?
 
Diakonis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem