Wątek: Arch Inverted
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2007, 12:26   #23
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Dobrze już tłumaczę o co mi chodziło z tym drugim pytaniem.

W twoim świecie jest dużo udziwnień. Poza tym że dają możliwości nowe, jaki dają wydźwięk całemu systemowi. Fabuła nastawiona na eksplorację coraz to nowych udziwnień? Jaki tworzy to klimat graczom? Czy jak już poznają i przyzwyczają się do tych dziwności i stanie się to dla nich już zwyklejszym światem to gdzie podzieje się jego oryginalność. Chodzi mi o to czy te wszystkie komplikacje mają jakiś wyższy cel poza "świeżością i oryginalnością" twojego świata. Będzie to miało na celu eksplorację i poznanie nowego w świecie i tyle?

Nie zaprzeczam że jest to może ciekawe, ale powiedz mi na przykład po co jest udziwnienie z liczeniem czasu w AI? Wg mnie jest to powiew świeżości trochę na siłę, żeby było jak najwięcej smaczków pasujących do twojego zamysłu świata.

A co do sprawy z twoim systemem SOUL to rozumiem że ustawiasz kombinację atrybutów wszystkich i później sprawdzając jaki to daje nam układ poznajemy charakter postaci. A jeśli gracz miał z góry przemyślany charakter to musi dorzucić do GAT aby zrealizować swój zamysł tak? Wydaje mi się to ogromną komplikacją, ale to też może kwestia tego że przedstawiasz nam jedynie ułamek Chargena a nie całość która zapewne jest bardziej spójna.
Powiedz mi na przykład jak długo się robi kartę z graczem który pierwszy raz gra w AI ale już poznał mniej więcej świat i ma koncepcję postaci? Chodzi mi o to głównie ile czasu wymaga znalezienie odpowiedniej kombinacji SOUL do z góry określonego konceptu charakteru i zdolności fizycznych bohatera.



Znów teraz zrobię odskok od AI. Chodzi o twoją samą rozmowę. Rozumiem, że wkurzyli Cię poprzedni rozmówcy, ale faktycznie robisz wrażenie zadufanego w swoim systemie (bez obrazy), co odrzuca trochę od dyskusji. Zbijasz argumenty ciężką obroną, a nie analizą problemów. Rozumiem że "cholernie dużo wiesz o RPG", ale jednak trochę skromności wykaż.
Druga rzecz to zarzuty jakimi miotasz na inne RPGi. Rozumiem że DnD dla Ciebie to Dungeon Crawle same ale wiesz są ludzie którzy bardziej ambitnie w to grają i tak jak twoi gracze schodzą do Skatii oni schodzą do którejś z kondygnacji Podmroku co jest o wiele bardziej rozbudowane niż to co przedstawiłeś. Dlatego prosiłbym żebyś nie upłycał innych rzeczy tylko po to żeby twój system wypadł w lepszym świetle. Argumentujesz stereotypami co myślę że nie jest zbyt poważne. Gracze którzy w DnD grają w hack&slash na pedeki w twoim świecie mogliby zrobić to samo i nie byłoby to już takie oryginalne.

Tymi dygresjami na twój temat nie chcę Cię obrazić ani krytykować. Proszę tylko abyś zmienił nieco podejście co ułatwiło by nam rozmowę.



PS: Zgadzam się z Elaraldurem co do angielszczyzny podręcznika. Nie wiem jak tolerancyjni są ludzie z The Forge, ale na pewno rażące błędy wpłyną negatywnie na pierwsze wrażenie i podświadomy odbiór twojego systemu, więc nie wiem czy na samym początku testowania chcesz mieć u nich minusa.
 
Diakonis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem