Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2020, 20:23   #212
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Gratuluję wszystkim zakończenia sesji i... przeżycia. Zanim poproszę moderację o przeniesienie wątku, niech jeszcze chwilę powisi, a my dogadamy kilka spraw organizacyjnych.
Jak wiecie, sesję zamykałem szybciej z powodów organizacyjnych. W obecnej strukturze graczy po prostu nie dało się efektywnie prowadzić tego formatu sesji. Z tego miejsca przepraszam was, że stosunkowo późno zdiagnozowałem problemy które nas gryzły. Może gdybym zauważył je wcześniej, dałoby się sesję ratować dużo bardziej eleganckimi środkami.
Z racji takiego, a nie innego obrotu tej sesji, nie będziemy specjalnie nawiązywać do jej fabuły w następnych przygodach waszych postaci (celowo nie mówię o kontynuacji sesji tylko o następnych przygodach) ale do indywidualnych przeżyć i drogi postaci - jak najbardziej. Z tego też powodu, jeśli jesteście ciekawi kwestii fabuły które zostały ucięte, możecie pytać tutaj.
Kolejna sesje będzie sesją drogi. Raczej mniejsza ekipa. Pomyślimy jeszcze.
Proszę aby Zell i Abi dogadali ze sobą (nie musi być full fabuła) jak mu Mervi wytłumaczyła czemu i co zrobiła. Z tego co wiem, bez kłamstw będzie wyjaśnienie. Jak już rozmawiałem z Seachem, nie będzie on uczestniczyć w następnej sesji, ale bardzo możliwe, że dostanie epizodyczną rolę w następnej przygodzie, jeśli doń zawitacie.
Kwestia rzezy przyjemnych. Wady, zalety i inne takie:
Mervi:
+ 1 Arete,
Tracisz mentora i…
- Swój fetysz
- I wadę ćpania tracisz
+4 PD
+ 1 Avatar
Patrick:
Wada:
Problemy z kolanem:
Kolano czasem dokucza, po pierwszej fizycznej, wymagającej akcji związanej z nogą, wszystkie następne mają +1 ST w związku z bólem kolana. Czyli po przeskoczeniu przez płotek, noga będzie bolała w biegu, bieg na dłuższy dystans też gorzej.Jest to ułomność paradoksu i jest w sumie skradnie łagodna.
Możesz to wkleić do KP.
+ 6 PD
+ 1 punkt cech pozycji – na rzeczy „z zewnątrz” chyba, że się dogadasz
Możesz wymienić bronie od Jacka na inne. Jacek z chęcią będzie wykorzystywał Patricka jako testera swoich kreacji To dogadamy na początku kolejnej sesji. Powiem tak – opłaca się, te były stricte profilowane pod tą przygodę, następne będą lepsze do nowej.

Proszę aby każdy z was odpowiedział mi na szereg pytań.
1. Druga część zacznie się w pewnym odstępie po ostatnich wydarzeniach. Kiedy chcecie? Może być nawet za pół roku, tylko niech Zell bierze pod uwagę, że ma kontrakt z Infopirem...
2. Które elementy były ok i mają się pojawić w następnej sesji? Co się podobało?
3. Analogicznie, jakie elementy wam nie pasowały i lepiej grałoby się bez nich?
4. Czego w sesji brakowało, a wolelibyście aby się tego więcej pojawiło?
5 Ten punkt i następny to tylko z mojej ciekawości. Najfajniejszy bn...
6. ...i największy buc niezależny.

Z mojej strony jeszcze słowa do was, bo każdy lubi posłuchać o sobie.

Seachmall: dziękuję za wspólną grę. Wybacz, że jako MG nie potrafiłem w pełni dostosować się do swego stylu, że scenariusz układałem tak, iż gracz nieco bardziej konformistyczny mógł mieć problemy z odznaczeniem się z nim. Na przyszłość polecam też wcześniej komunikować MG problem, jak widać ze strony narratora niektóre rzeczy mogą być ogarnięte zdecydowanie zbyt późno.

Zell: no cóż, cieszę się, że grałaś u mnie i zagrasz z tego co wiem w następnej sesji, cieszę się też, że dołączyłaś do listy osób na Li którą traktuję jako solidne wybory do sesji. Nawet przy problemach z Twoja dostępnością, które są niewątpliwe problemem dla organizacji sesji i jej tempa, fabularnie wnosisz bardzo dużo.

abishai: jak na nooba zdecydowanie najlepiej ze wszystkich graczy radziłeś sobie z magyą Sam wiesz, że bardzo podoba się mi pomysł na Patricka, wreszcie ktoś robi maga który nie jest w technokracji i nie jest tylko filozofem-mózgowcem, to się ceni. Cieszę się też, że masz zamiar zagrać w następnej sesji. Duża aktywność, pomysły, ciągnięcie wątków.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.

Ostatnio edytowane przez Johan Watherman : 17-12-2020 o 21:13.
Johan Watherman jest offline