Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2020, 17:45   #39
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Zellern prowadził was przez hall, a następnie korytarz pełen obrazów surowych przodków, bogactwa i dyskretnej służby. W luksusowym gabinecie chwilę się zawahał, po czym kazał wyjść dwóm gwardzistom nieco jeno ustępującym gabarytami i surowości grymasu na gębach Ralfowi. Osobiście nalał gościom znakomitego, bretońskiego wina.

-Przepraszam, że tek bezpośrednio przechodzę do sedna, ale i okoliczności tego wymagają. W normalnych warunkach bylibyście państwo aresztowani do wyjaśnienia, a sprawa byłaby przedstawiona Małej Radzie, czyli między innymi już mnie, jako dziedziczącemu po wuju. Wśród praw Rady jest między innymi sądzenie szlachty w sprawach dotyczących miasta. |Nie jest to jednak pierwsze morderstwo tego typu…

-Tu zbliżam się do waszych szacownych postaci. Jesteście w mieście nowi, nikomu nie znani. Rozwiązanie sprawy zabójstwa znamienitego szlachcica pozwoli wam wejść na salony w odpowiedni sposób. Ja również będę potrzebował przyjaciół na dworze, jako świeżo upieczony członek Małej Rady… a mam czym wyrazić wdzięczność – wskazał na wszystko wokół.
-Czy podejmiecie się tej sprawy?
 
Reinhard jest offline