Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2007, 11:01   #34
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Myślę, że Cyberpunk nie umiera. Jako gatunek literacki czy setting. Zobaczcie są nieśmiałe na razie próby wydawnicze. D20 Modern i Digital Burn. Jednak Cyberpunk 2020 jest nieco archaiczny. Dla niektórych zbyt archaiczny. Chodzi oczywiście przede wszystkim o gadżety. Stanisław Lem myślał, że komputery przyszłości będą ogromne i taką wizję prezentował w swoich książkach. Podobnie ma się z Gibsonowską wizją Cybera. Ale jest z całą pewnością wiele źródeł inspiracji. Na przykład gra Deus Ex. A gdyby tak zcyborgizować GTA II?? Ciekawy setting. No i jest jeszcze dziwadło takie jak Shadowrun. Potworna mechanika.
Nowa wersja Cybera wydaje się po części aktualizować temat. Ale mam mieszane uczucia. Myślę, że cyberpunk potrzebuje jakiegoś powiewu świeżości. Może na fali zainteresowania jakimś NOWYM filmem coś się zmieni. Tak jak stało się z Piratami po trylogii Piraci z Karaibów. Zobaczcie ile nowych Pirackich sesji PBF. Dodatek do Neuroshimy Piraci. Dużo gier komputerowych o Piratach.
Cyberpunk to bardzo ciekawy świat i na pewno zasługuje na większą uwagę graczy.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem