Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2007, 13:27   #33
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Zastanawiam się, za co ja przydzielam punkty doświadczenia graczom. Otóż za odgrywanie roli i pomysły. Odgrywanie roli, jasne. Jednak pomysły. Przeważnie normalnie osoby inteligentniejsze mają więcej pomysłów niżeli osoby mniej inteligentne, przynajmniej sensownych pomysłów. No, ale co robić jeżeli mamy sesję. Czy inteligentna osoba może dostać wojownika z inteligencja poniżej średniej i będzie udawała głupią, ma mieć obcinki, bo ma mniej pomysłów. A gracz leniwy, który zadeklaruje: moja postać jest głupia i po prostu nie będzie mu się chciało myśleć?

Według mnie, sesja jest po to, żeby wydobywać co najlepsze z samych graczy, dlatego doświadczenie przyznaję za inteligentne pomysły graczy i nie ma dla mnie znaczenia, jaki wskaźnik mają oni na karcie postaci. Jak wspomniałem wcześniej, inteligencja na karcie jest inteligencją dla umiejętności. Żeby to wszystko nieco sensowniej wyglądało, staram się także przedyskutowywać cechy postaci z graczami i proponować korektę, jeżeli wydają mi się niepasujące.
 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem