Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2021, 00:15   #251
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Przez chwilę gapił się na Szkapę z przygłupim: - Hę?
To były przeprosiny? Pochwała? Czy wywrócenie kota ogonem? Trochę go ocuciła kwestia od ojca.
- JĘDRULA?! A przepraszam... No Samuel, łykniesz trochę wody i będzie lepiej -zajął się czym innym
- Tia... Tamten kretyn powiedział raz coś podobnego. - skwitował Stryj.
- Tamten kretyn to był twój brat.

- Chyba "rzuciłyście". "Zrzucić" to można coś z wysoka.... Chociaż... Później mi to opowiesz. Przy czymś ciepłym do picia -Stefan odwrócił się do Sao. Wrócił z otumanienia, czy raczej otumanienie zostało wyparte przez gniew. Odwrócił się z powrotem do Mustanga. Powoli.

Jeśli przez przygłupią Szkapę dzisiaj nie pęknie mu tętnica to będzie zakrawać o cud! I widocznie Mustangowie byli z tych nowoczesnych rodziców co to nie biją dzieci, albo co gorsza jego tłusta ciotka była ślepa na zachowanie wychowanka, skoro temu idiocie nie dano po łbie kiedy trzeba.
W razie czego trzeba było liczy, że pani Riza jako inteligentna kobieta zrozumie, że mężulkowi już dawno się należało. Choć szybki kop w jaja też byłby dobry.

- Człowieku ja jestem syn rolnika małorolnego -na dowód czego Nowicki zaczął sobie grzebać powoli w uchu- Dlatego nie kumam co to miało być? Bo po pierwsze... - odgiął palec drugiej ręki.
- ...Dużo mniej by Waszmościowi zajęło zwykłe "Przepraszam za sprawione problemy" niż gadka po której... - odgiął drugi palec - Punkt drugi nie wiem co to miało być? Pochwała? Przyznanie, że wisisz przeprosiny? Czy wywrócenie kota ogonem, że jesteście za ważni, żeby przeprosić? Słyszałem, że na Wschodzie jak okryjesz się hańbą to ludzie w ramach zadośćuczynienia rozcinają sobie brzuch. Wydawało mi się, że to ściema, ale jak z Waszmościem gadam, to dostałem dowód że niektórzy widocznie prędzej rozetną sobie brzuch niż powiedzą "Przepraszam". Po trzecie... -przestał grzebać w uchu, ale dalej odginał palce - ...ja wyniosłem z domu, że przede wszystkim przeprasza się za ból dupy jaki się komuś sprawiło. Zwłaszcza, że może być, że to co dla jednej strony to było nic, to dla drugiej był ból dupy. I tym przechodzimy do punktu czwartego. - na wszelki wypadek sięgnął w pobliże Nightwinga, ale dalej odginał palce - Powiedzieliście, że przeprasza się za rzeczy, których by się nie powtórzyło. A ja na znajomości z Wami zaliczyłem kolejno noc w celi, eksmisję, Staśka wywalili z roboty bez pensji i żyjemy tylko na mojej, zaliczyłem z 2 razy postrzał. Czy to dziwne, że nie chcę powtórki z któregokolwiek punktów?
Po piąte... jak już mówiłem ja jestem głupek ze wsi, więc może dlatego waszej mądrej gadaniny nie rozumiem. Ale dla mnie ta wasza gadka to jak usprawiedliwienie bachora, który zlał słabszego i pewnie by to powtórzył, bo może. Bo skoro "przeprasza się tylko za rzeczy, których by się nie powtórzyło"? Co z tego, że drugiej stronie jest przykro i będzie boleć?
Po 6: Jakoś Waszmość nie walnął gadki kiedy ja przepraszam. I to z przymusu i za rzeczy, których nie żałuję. Co to ma być "Są zwierzęta równe i są te równiejsze"?

Więc jak kurwa? Ja tutaj naliczyłem 6 punktów w braku sensu. A w ogóle to polegacie na tym, że za każdym razem traficie na idiotę który rozwiąże Wasz problem na czysto? Mogłem tamtędy nie przechodzić, tygrys by kogoś poranił, ktoś kogoś postrzelił albo zabił Mimi? Macie w Amertis takie pojęcie jak "Trafiło się ślepej kurze ziarno"? Bo jak dla mnie afera z tygrysem rozwiązała się na dzikim farcie.


Stanisław
Po powiedzeniu czego powiedział matce wybiegł z kuchni. Nie ze strachu, a przynajmniej nie tylko... Miał paskudne wrażenie, że zostawił Stefana za długo samego z Mustangiem.
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 25-01-2021 o 14:26. Powód: Dopis fragmentu o którym zapomniałam
Guren jest offline