Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2021, 16:07   #238
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
A propos tabelek, to ja bym miał propozycję, że kto chce, niech zrobi swoją o ile mu zależy, i się PDkami dzieli z henchmenami, o ile sam przypilnuje buchalterii - tabela do wglądu dla MG obviously.
- Odpada. Pomysł bardzo ideowo słuszny ale praktyce sesyjnej go nie widzę. Z 2 głównych powodów.

1 - By MG ogarnął aktualne staty BN-a musi latać po x KP. Wierzcie mi, ja już prowadziłem sesje gdzie były tylko 2 zbiorcze KP, taka ogólna ze statami wszystkich BG i bez. Bo się Graczenie nie zgodzili ujawnić innym swoich statów a ja jako ciemny blondyn się zgodziłem. To tylko zawracanie gitary, potem są pretnesje, że MG korzysta z innych statow niż są podane w KP (bo np. zauktualizował w swojej KP ale zapomniał w tej publicznej) itd. Tylko zamieszanie i upierdliwe dla wszystkich. A tutaj jakby latać po indywidualnych k6 KP to sorry ale kompletnie tego nie widzę w praktyce. Po to spisałem staty BG w jeden excel by mieć wszystko w jednym miejscu. I jakbym miał korzystać ze statów pomocników to też w tym samym excem co właściwie sprawia, że pomysł z indywidualnym pilnowaniem KP jest mało użyteczny. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu. Bo na początu to każdy ma zapał i się chce a potem jest rutyna i niewielu z nas ma samozapracia by pilnować głównej postaci nie mówiąc o jakichś pomocnikach.

2 - Byliby poszkodwani Gracze co też mają pomocników i są oni w grze tak samo jak inni ale Gracze nie przywiązują takiej wagi do cyferek. De facto więc ich BN-i byliby poszkodwani w stosunku do fanów cyferek nawet jeśli ich BN tak samo by brali udział w akcji.


@Drath

- System jaki proponujesz właściwie niewiele zmienia. Co to jest 3-4 rozwinięcia na całą sesję czy jakichś jej spory rozdział? Tyle co nic. Łatwiej już darować sobie te PD dla podwładnych i nie zawracać głowy liczeniem i rozdawaniem tego jak efekt ma być tak symboliczny.



@Wszyscy

- Coś co mnie martwi to to, że ze względu na różne Rangi wśród BG jest spora dysproporcja między postaciami w ilości pomocników. Ktoś ma 2 a ktoś ma 20. Więc system dawania np. jakiejś części PD głónej postaci no jeszcze bardziej by mogł pogłębić takie różnice. Bo jak np. by wyszło, że co 5, 8, 10 turę można rozwinać te +5 pomocnikom no to jeden miały +5 w dwóch pomocnikach a drugi +5 w 20 pomocnikach. No na logikę i mechę się zgadza ale no mimo to waham się czy to takie dobre rozwiązanie.

- Dlatego też dumałem by każdy z BG miał jakiś limit 1-3 pomocników na jakich spływałyby te część PD głównej postaci. Wówczas jednak trzeba by się pogodzić, że reszta z nich (jeśli ktoś ma) nie dostaje takich PD-ków i zostaje na pierwotnym poziomie.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline