Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2007, 13:24   #2
Michalius
 
Reputacja: 1 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
Ano czytałem o tym, myślałem nawet czy by newsa w wieściach nie umieścić (zaglądałem na te informacje, gdy jeszcze system logowania nie działał poprawnie i czego by się nie zrobiło można było być zalogownym jedynie jako gość).
4 edycja ma wiele ciekawych założeń które na razie pięknie wyglądają, a w praktyce się okaże.
Jednym z haseł jest "ułatwianie życia MG", rozszerzenie opisów potworów o standardowe zachowania, prawdopodobne taktyki i rolę w dużej grupie monstrów. Ale z drugiej strony może oznaczać więcej tabelek dla początkujących MG sprawiających że to kostki rządzą grą (takich jak losowanie pomysłu na przygodę z 3 edycji...).
Inne założenie, tym razem z prawie samymi pozytywnymi cechami to rozszerzenie grywalności. Panowie tworzący na prezentacji (filmiki dostępne na youtube) 4 edycji przyznali że 3 edycja jest najbardziej grywalna na poziomach 7 - 14. W 4 edycji chcą (cholera wie jak) aby gra była tak samo grywalna na każdym poziomie (od 1 do 30, bo taki będzie zakres przedstawiony w podręczniku gracza).
Planują sprawić aby rasa bardziej się liczyła na wyższych poziomach - choć opis nie nastraja optymistycznie, bo według mojej interpretacji skończy się na atutach rasowych i bardziej urozmaiconych różnic w statystykach ras na początku.
Poprawienie wojowników wygląda interesująco, w końcu broń zacznie się wybierać nie tylko na podstawie "ile obrażeń i jaki krytyk", powinny się pojawić duże różnice w walce różnym typem uzbrojenia.
Na końcu najbardziej interesująca rzecz: narzędzia internetowe czyli tajemniczy D&D Insider. Edytory o tworzenia podziemii i wykorzystania ich (gracze sami tworzą własne figurki ktore mistrz gry potem może wrzucić do gry i przedstawić graczom sytuację "co, gdzie, jak") w grze i narzędzia do tworzenia postaci. Komentarze twórców i dużo innego bonusowego stuffu razem z uaktualnieniami i ewentualnymi erratami do których będziemy mieli dostęp na bieżąco na swoim koncie po zarejestrowaniu tam posiadania legalnej kopii danej książki (na podręcznikach będą kody uprawniające do korzystania z tych bonusów).

Zapowiada się interesująco, choć zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Dostęp do internetu może sprawić że zamiast papierowego d&d stanie się komputerowym RPG. Niektóre rozwiązania są niebezpieczne, inne to "łatwiej powiedzieć niż zrobić". Pozytywnie nastraja zaś fakt, że nie będą próbowali nam sprzedać tego samego - bo już raz stosunkowo niedawno to zrobili
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}

Ostatnio edytowane przez Michalius : 25-08-2007 o 13:27.
Michalius jest offline