Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2021, 17:44   #795
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Kobieta uśmiechnęła się do Barona.
- Lord nigdy nie był w Brevoy. Twierdzi, że to jak jego ojczyzna tylko bardziej szeleszcząca. Podobno baron Bajorowa Wasyl Ławierski zakrzyknął tam „Veto” zrywając obrady sejmu nad wprowadzeniem nowych podatków na zaciąg wojska – wzruszyła ramionami - Lord by pana polubił. Też nie uważa, że szlachectwo o czymkolwiek przesądza. Ja jestem dobrym przykładem. Byłam zwykłym ulicznym złodziejaszkiem, którego schwytał, gdy chciałam odebrać mu sakiewkę. Uznał mnie za interesującą i to nie w sposób w jaki się obawiałam, wręcz wychowywał mnie razem ze swoimi dziećmi. Dlatego będę mu wierns i zabiję absolutnie każdego, kogo mi każe. – Potem zwróciła się do pozostałych.
- Hasertona Lowlsa snie ma w mieście, a być może w całym Ustalaw. W Trushmoor ostatnio jest nie wesoło. Hrabia nie opłacał urzędników i wojska, więc miasto pozostało bez ochrony. Ponoć ludzie znikają po nocach, a na murach pojawiają się rysunki niepokojące ludzi. Konstabl zbywa wszystko milczeniem, a do Hrabiowskiego dworu na Irysowym wzgórzu nikogo nie wpuszczają. – była także tym zaniepokojona – Karczma jest na północny wschód stąd – opisała drogę.
Umorli szukał zła. Kobieta nie była nikczemna w żaden odczuwalny sposób, ale miecz… był studnią ciemności. Poczuł, że zapada się weń. Nagle znalazł się na szarej zimnej równinie, smaganej wiatrem odbierającym wszelkie światło. Widział górę spowitą chmurami, gdzie była ona… Wzywała go…
Nagle dźgnięcie pazurkiem szczuraka wyrwało go z transu.
- Ślina ci ciekła po mordzie. – król zachichotał.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline