Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2021, 10:54   #86
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Bartosz mógł tylko bezsilnie obserwować to, jak napastnik ciągnie swoją ofiarę. Myślał, że przynajmniej uda mu się patrzeć, ale niestety, nie mógł za nim podążyć. Jedyne co mu zostało, to bycie w stanie czystego ducha i rozmawianie z jakimś… ciekawskim psychopatą? Ciężko było powiedzieć kimś jest jego rozmówca, ale fakty są takie, że nie przejawiał żadnych emocji, opowiadając o zbawianiu jednych ludzi i mordowaniu innych tak, jakby to było nic. Bartosz go nie lubił.

Miał jednak świadomość, że jeśli go zabawi dyskusją, to wtedy może – tylko może, chyba sam w to nie wierzył – poprawi mu humor i w zamian uzyska ocalenie wszystkich ludzi.

Cóż, tonący się brzytwy chwyta, a nadzieja umiera ostatnia.

- Myślę, że dosyć wielu ludzi w moim świecie myśli podobnie… - odparł na pierwsze pytanie z niejakim wahaniem – Ludzi w moim świecie jest wielu. Wyznają wiele religii lub żadną. Mówią wieloma językami, pochodzą z wielu krajów i kultur, ukształtowały ich różne doświadczenia, przeczytali różne książki, mieli różnych nauczycieli, uzyskali różne wykształcenie. Nie mogę mówić za wszystkich ludzi z mojego świata. Ale wydaje mi się, że w tej części świata, z której ja pochodzę, większość ludzi powiedziałaby coś podobnego. To wcale nie taki rzadki pogląd na tę kwestię.

- Co zaś do ludzi, to wedle najlepszej wiedzy, jaką mam, nikt nas nie stworzył – powiedział szczerze - W naszym świecie raczej nie ma żadnego bóstwa ani magii – w każdym razie byłbym zdziwiony, gdyby istnieli. Ludzie, jak każda inna istota żywa na planecie, powstali w wyniku ewolucji. To taki… nieodwracalny proces, w którym istoty żywe powoli się zmieniają, aż zmiany są tak duże, że w efekcie powstaje zupełnie nowy gatunek. – dodał, nie wiedząc, czy niematerialny byt ze świata fantasy wie co to słowo znaczy - Ludzie mają wspólnych przodków z małpami naczelnymi, zwłaszcza są blisko spokrewnieni z szympansami. Nie wiem co więcej mógłbym powiedzieć w tym temacie. Możliwe, że ludzie tutaj mają jakiegoś stwórcę bądź inteligentny projekt, ale powstanie naszego gatunku na Ziemi było rządzone przez prawa biologii i selekcji naturalnej. Mam nadzieję, że to Ci coś mówi? – spytał.
 
Kaworu jest offline