Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2021, 21:16   #48
Lua Nova
 
Lua Nova's Avatar
 
Reputacja: 1 Lua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputację
Rohirrimka uśmiechnęła się w duchu. Książę Théoden przypominał jej trochę najstarszego kuzyna, Déora. Byli nawet w podobnym wieku. Wiedziała co chciała mu powiedzieć. W swoim życiu starała się kierować wieloma wartościami, empatią, odwagą, ale najbliższa jej sercu była jedna. Tak się fortunnie składało, że nawet miała na podorędziu odpowiednią piosenkę, którą napisała dla kuzynostwa, wystarczyło wprowadzić tylko drobne zmiany i gotowe. Rozejrzała się po pozostałych. Wszyscy zdawali się rozważać słowa królewicza wewnętrznie. Korzystając więc z tej sposobności, postanowiła zabrać pierwsza głos.
- Pozwolą Wasze Wysokości i wy moi szlachetni towarzysze, że ośmielę się zacząć nasze rozważania kolejną pieśnią. - Odczekawszy na łaskawy znak króla Thengela, by mogła rozpocząć, znów ujeła w swe zręczne dłonie lutnię. Zagrała kilka akordów, przypominając sobie słowa i melodię, i następnie jej palce popłynęły już pewnie po strunach instrumentu.

Jest wiele dróg i wiele cnót,
Które prowadzą nas do światła,
Lecz jedna z nich, Książę mój,
Błyszczy się jasno jak żadna...

Ja dobrze wiem
I się nie mylę,
Czystym sercem możesz
Przekuć prawdę w siłę.

Nic nie jest piękne bez czystości,
A czystość to drugie imię uczciwości.
Z nią wszystkie serca staną otworem,
A praktykowanie jej nazywa się honorem.

Ja dobrze wiem
I się nie mylę,
Czystym sercem możesz
Przekuć prawdę w siłę.

W lustrze źrenicy się odbija,
Kryształowa dusza, co nigdy nie przemija,
Szlachetne ducha uniesienie,
Gdy idziesz przez życie z czystym sumieniem.

Ja dobrze wiem
I się nie mylę,
Czystym sercem możesz
Przekuć prawdę w siłę.

Utwór był lekką piosenką o prostych słowach, ale jasnym przekazie. Kiedy skończyła, obdarzyła księcia ciepłym uśmiechem.
- Nie ujmując innym wartościom, które również są bardzo ważne, uważam uczciwość, prawdę, a co za tym idzie, szczerość i sprawiedliwość, za filar wszystkich cnót. Bez czystego, uczciwego serca, nie ma honoru. A honor jest fundamentem odwagi. W otwartym, czystym, uczciwym sercu, rodzi się empatia i współczucie. Otwierając się przed innymi buduje się zaufanie, zdobywa życzliwość i sympatię innych, a to z kolei rodzi szacunek, podziw, przyjaźń i miłość. - Mówiła szczerze i z pasją. Na jej policzkach pojawiły się delikatne rumieńce, a oczy jej błyszczały. - Mądrość zaś, bez prawdy jest niepełna, a kłamstwa mogą ją nawet przemienić w coś całkiem odwrotnego.
Doczekaliście się pokazu mojego grafomaństwa. Niestety nie udało mi się znaleźć pieśni, która pasowała by mi do tej dyskusji, więc napisałam ją sama. Nie mam kompletnie doświadczenia w temacie, więc mam nadzieję, że moje wypociny nie popsują klimatu sesji.



 
__________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...

Ostatnio edytowane przez Lua Nova : 03-02-2021 o 21:31.
Lua Nova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem