Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2007, 10:32   #8
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Głupio dyskutujesz i jeszcze mnie obrażasz. Wychodzi na to, że jestem pijakiem i się nie znam. To jest wedle Ciebie merytoryczna dyskusja. A ustosunkowałeś się do któregokolwiek z moich pytań? Na żadne nie odpowiedziałeś. Więc mam prośbę byś postarał się na nie odpowiedzieć i w przypadku Pilipiuka i Dicka. Poczytaj co nieco o tym, co to jest baśń. Zauważ różnice. To, że coś jest podobne w niektórych względach do baśni, nie znaczy, że baśnią jest. Baśń m.in. najczęściej wyrasta z ludowych wierzeń, podań, w przypadku Narni nie masz tej ciągłości kulturowej. Lewis stworzył od podstaw świat, w wielu kluczowych miejscach odchodząc od baśni.

Ps. Tak przy okazji, Plipiuk uważa się za twórcę ludowego, a wiesz, że Lem nie uważał się za pisarza SF? Tzn. że nim nie byl?

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem