Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2021, 14:32   #79
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Cytat:
dla mnie MG decyduje o wszystkim i basta
A M E N

Cytat:
W świetle omawianej tutaj zasady np. postać walcząca dwuręcznym toporem n.j. byłaby mocno pokrzywdzona w stosunku do tej stosującej jednoręczny topór n.j. (obie ręce zajęte, dużo wyższa cena, brak darmowego parowania z off-handu/tarczy, konieczność inwestycji w specjalną zdolność [b. spec], cecha "powolny", cecha "ciężki" [z Erratą]). Coś takiego mogłoby komuś zepsuć koncepcję postaci, albo postawić go w cieniu innych w trakcie gry.
Podoba się mi, ktoś zna zasady! A poważnie, jak gra się narracyjnie, gdzie kości mają znaczenie, ale ustępują opisowi i nie zmuszają MG/Graczy do liczenia inicjatyw, kolejności działań w starciu, ilości pkt ran, tylko "rana ciężka" jest ciężka, w takiej grze to jest bez znaczenia.

W grze gdzie te rzeczy są istotne, system zastępuje zabawę opisową, liczyć zaczyna się "off-hand", akcje opóźnione etc.. Tu polecam dwoma rękoma system Rollmaster [o ile nazwy nie przekręciłem] bo tabelkę tam mają na wszystko. Oraz stosowny zespół zasad. Możliwe, że zbilansowany. Bo WFRP w żadnej swojej edycji zbilansowany nie był a teraz, w pogoni za komercyjnym sukcesem kolejnych edycji D&D być może jest bliższy temu systemowi, niż inne Młotki. Ale 2ed w mojej, skromnej opinii był/jest/będzie narracyjny.

Choć rzecz jasna tu najważniejsze jest stanowisko MG. I tu pytanie do Quantum, jaka to będzie zabawa? Narracyjna, czy raczej mniej?

p
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Bielon jest offline