Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2021, 13:03   #13
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Kaladin poczuł się wywołany do odpowiedzi. Przystanął na moment przed herbem, pogładził się po brodzie. Nie znał tego herbu, więc postanowił powiedzieć to co było oczywiste.

- Złote ładowanie wiatrakiem na czerwonej tynkturze. Tarcza bez trzymaczy, bez hełmu, klejnotu, bez dewizy. Wiatrak nie jest figurą szlachecką. Przynajmniej nie w żadnej ze znanych mi kultur. Można pomyśleć, że sugeruje handel zbożem. W herbie brakuje jednak kłosów, kosy, czy łanów lub snopów. Tedy należy przyjąć, że mamy do czynienia z domem rodu magnackiego. Właściciele młynu. Posiadacze wiatraka. Pewnie minęły już pokolenia od tego na czym dorobili się swego statusu. Złoto w kolorze figury świadczy o nadaniu z rąk najwyższego władcy tych ziem.

Szli dalej, ale Kaladin zaczął zerkać z szacunkiem na półelfa. Dotknął jednego z ornamentów z symbolem czaszek.

- Niektóre kultury celebrują śmierć bardziej niż inne. Wąż i czaszka nie muszą być symbolem czegoś złego. Wąż pożerający ogon jest symbolem biegnącego w nieskończoność czasu, a czaszka symbolem przemijania. Wiele kultur opartych na rolnictwie i naturalnej zmianie pór roku przyjmuje śmierć jako coś dobrego. Tak jak w naturze umierające rośliny stają się nawozem pod rośliny nowo wyrastające. Dowiedzielibyśmy się więcej weryfikując w jaki panteon bogów tu wierzą. Stawiam złotego denara, że wiara opiera się o boginię płodności i roli oraz boginię śmierci. Lub boga śmierci.

Kaladin tak się rozgadał, że niemal zapomniał o zadaniu. W końcu oderwał się od ścian i zerknął na stoły.

- Potwór jest w piwnicy. Chłopiec na trzecim piętrze. Rodzice poszli uciszyć potwora. Myślę, że powinniśmy zacząć od piwnicy. Jeśli ruszymy na piętro, to stwór może wyjść i zaatakować młodych na zewnątrz. Chłopcu na piętrze raczej nic nie zagraża.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 11-03-2021 o 13:27.
Mi Raaz jest offline