Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2021, 14:36   #141
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Arthur Fleck Zobacz post
Ja też jako gracz często stosuję podobne sztuczki co Ombre i nie widzę w tym nic złego by kierować się dobrem drużyny czy innych graczy poprzez wiarygodne umotywowanie działań bohatera.
W grze stricte drużynowej owszem. Ale jak wrogie sobie postacie ze sobą kooperują (w dodatku z powodu motywacji wychodzących poza scenariusz), to wygląda sztucznie. No i jak bohaterowie będą dostawać plot armora, bo jest mało graczy, to cały klimat horroru i zagrożenia pryśnie.

Cytat:
Napisał Ombrose Zobacz post
Nie do końca czuję, żebym odbierał Ci jakiekolwiek prawa, choć tak twierdzisz.
Bo nie jesteś MG, jednak w pewien sposób nagiąłeś zachowanie postaci, by ratować moją. W każdym razie nie chcę już ciągnąc tego wątku. Możesz robić co chcesz swoim bohaterem, co nie znaczy, że ja muszę być zadowolona z wyjaśnienia, jakie podajesz. Androidka Caroline doskonale wiedziała, co chce zrobić, rozumiała jakie ryzyko podejmuje i co mogą uczynić inni, jak znajdzie się w środku (tam, gdzie znajduje się źródło zagrożenia). Dlatego jedynie poprosiła Corinnę by dała jej szansę spróbować, nie winiłaby jej, jakby zamknęła jej drzwi przed nosem (zwłaszcza, że nie chciałaby narażać osób poza komorą z kapsułami). Dodatkowo moja postać nie wie, że Coiro nie lubi androidów. Po jej odpowiedzi nawet uznała, że jest w porządku.

Cytat:
Napisał Ombrose Zobacz post
mamy drugą kolejkę, w której główkuje, jak kierować postacią, która nienawidzi androidów... tak, aby jeden android, Caroline, przeżył. Boję się, że w końcu stracę pomysły.
Myślę, że wypadało to uwzględnić już przy kreowaniu postaci w systemie, gdzie jedna z 4 dostępnych klas to android. Jeśli ktoś jest w tym wypadku winien, no to chyba Ty sam.

Cytat:
Napisał Ombrose Zobacz post
Edit: choć czy to nie jest trochę potwarz dla androidów, że prowadzisz ich jako zaprogramowaną siłę, która bezmyślnie dąży do celów (uratować wszystkich), a nie jako inny odrębny gatunek, który jest zdolny do inteligencji i rozeznania w sytuacji. Może się mylę i wyprowadź mnie z błędu, chętnie lepiej zrozumiem postać. Mam nadzieję, że nie wypadam w Twoich oczach na niegrzecznego, bo staram się taki nie być. Przepraszam, jeśli brzmię irytująco.
Jeśli uważasz, że moja postać nie jest zdolna do rozeznania w sytuacji i inteligentnych zachowań, to bardzo mi przykro. W takim razie by wychodziło na to, że jednak nie
Cytat:
Napisał Ombrose Zobacz post
pisze całkiem dobrze
 
Alex Tyler jest offline