Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2021, 20:58   #29
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
ArchiwumX przede wszystkim będziesz musiał zrewidować podejście do Wydolności i Siły Woli (WSW), bo teraz jeśli przeciwnik będzie miał w tym przewagę, to można oberwać. Przykładowo Ty masz WSW = 3, przeciwnik = 7. Od czwartej do siódmej tury jemu liczy się 100% punktów, Tobie tylko 50%. Ma cztery tury, żeby Cię zmasakrować.

Co do reszty zmian - podejrzewam, że łatwiej będzie trafić i przebić/ominąć pancerz, o ile nabije się trochę potrzebnych cech. Jeśli będzie się miało przewagę w Precyzji i Sprycie, to można nawet rozpoznawać wszystko w każdej turze.

Kolejny test przewiduję po wprowadzeniu nowego podziału broni. Generalnie nie będzie on rewolucyjny - nadal będzie taktyka precyzyjna, obuchowa i tnąca, ale będzie więcej rodzajów broni z różnymi bonusami. Np. zamiast ogólnie "broni precyzyjnej" będzie podział na noże, sztylety, włócznie itd. Zamiast "broni obuchowej" będą osobno maczugi, topory itp. Chcę żeby te bronie miały też swoje unikalne bonusy.

Jak już to zrobię, to możemy sobie zagrać taki scenariusz: uzbrojony po zęby rycerz (Ty) kontra trzej przeciętni bandziorzy. Walki grupowej jeszcze nie testowaliśmy.



P.S. Dziękuję wszystkim, którzy od czasu do czasu podbijają mi reputację w tym temacie. To bardzo motywujące i pomaga mi się zebrać do działania.
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem