Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2021, 07:12   #68
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Ciemność się rozwiała. Zdała się oplatać Anję niczym ciepły płaszcz, a po chwili zniknęła. Ze zwłok „Anielicy” wypłynęła mroczna energia, która w ciszy uderzyła w szlachciankę. Mrok zaczął zasklepiać jej rany. U jej stóp leżała jedna z Anielic. Dhampirka odrąbała głowę martewmu ciału.

Potem przeszła po pozostałych dwóch.

- Tak oto światłość wygrywa z ciemnością - rzekła ocierając z twarzy ślady krwi i podnosząc odrąbaną głowę anielicy.

Sięgnęła po dziwną broń kapłana. Krytycznie oceniła jej jakość, po czym odrzuciła ją na ziemię. Wyjęła swój miecz i przebiła nim serce zwęglonego trupa.

Splunęła krwią, a pozostawiony w sercu kapłana oręż pękł niczym stłuczona szyba. Po chwili każdy z odłamków zmienił się w ciemność i niczym dym rozleciał na wietrze.

Anja wyciągnęła dłoń przed siebie, a mrok znów niczym macki jakiejś pradawnej istoty zaczął wypływać z jej rękawa formując podłużny i zakrzywiony kształt.

Po czasie ledwie na jeden oddech w prawej ręce dzierżyła długie ostrze przypominające broń kapłana. Zakończone czymś, co przywodziło na myśl kosę. Poza drobnym szczegółem. Broń dzierżona przez szlachciankę była wyraźnie dużo lepszej jakości i bogato zdobiona, a jej czarną rękojeść zdobiła głowa drapieżnego ptaka.

Anja przytroczyła broń pasa.

- Chodźmy powiedzieć pielgrzymom, że ich wiara nie miała żadnych podstaw, a my uwolniliśmy ich od tego ciężaru.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline