Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2021, 06:25   #976
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Gustaw wyszedł na środek i zasalutował przed sędziami i wyższymi stopniami po czym gdy dano mu znać spoczął.
- Wysoki sądzie. Jestem niewinny i żadne z przedstawionych sugestii i spekulacji nie dowodzi mojej winy. Jestem żołnierzem, który nie odbył żadnych szkoleń oficerskich a mimo to przyznano mnie dowództwo nad oddziałem. Błędy popełniałem, ale uczę się na błędach. W warunkach na tyłach wroga w jednej chwili sytuacja przedstawia się tak a kilka chwil później już może inaczej. Starałem się działać odpowiednio do sytuacji i okoliczności. Raz wychodziło raz niestety komplikowało się. Wiele z tego co przedstawia oskarżyciel wskazuje, że mogłem być winny tych zarzutów, ale jak już przedstawiłem Wysokiemu Sądowi jestem niewinny. Do tego pokazałem się z dobrej strony wielokrotnie. Np. W Meissen zlecono mi misję. Czy tamte decyzje były wyssane z palca? Gdybym był zdrajcą to po co miałbym pod Soll czy Meissen stawiać czynny opór wrogowi i nie przejść na stronę wroga? Ozłocono by mnie łupami a ja wybrałem ciężkie służbę za Księżną, Wissenland, za Imperium. Do tego kto by rozmawiał z jakimś żołnierzem nieznanego pochodzenia by z nim współpracować? Nic nie znaczyłem przed początkiem i na starcie kampanii Granicznych. Czy stchórzyłem w obliczu wroga? Nie i nigdy tego nie zrobię. Imperium jest moją ojczyzną i walczyć będę o nie. Wissenland jest jego częścią więc i o niego będę walczył, ale nie tylko wygrane bitwy. Poświęcenie ludzi daje wolność i przetrwanie naszego wielkiego Cesarstwa i potężnego Wissenlandu.- Mówił wykorzystując całą moc swoich umiejętności oratorskich.
- Co do śmierci brata oskarżyciela to przykro mi, lecz zginął gdyż się broniłem co przedstawiłem w przesłuchaniu. Reasumując zarzuty którymi mnie oskarżyciel obarczył są jego intrygą chcącą mnie zdyskredytować i skazać za przeszłość w której nie byliśmy przyjaciółmi.
Wysoki sądzie proszę o uniewinnienie i oczyszczenie mnie z zarzutów.-
Skwitował spokojnie, ale grzecznie Gustaw.
- Jestem sługą Imperium i tak do końca moich dni pozostanie.
 
Hakon jest offline