Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2021, 23:26   #66
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Lynx panie bracie, ja nie karbowy, coby nad tobą z biczem stać i do responsu w sesyi naszej zmuszać.
Cuda techniki naszych czasów, takież to fikuśne funkcyie mają, że za Ciebie w pamięci ważne wydarzenia mieć będę.
Wystarczy takoż takowego chochlika w swoim czarnym pudełku wywołać i on ci o zbliżającym się terminusie odpisu przypomni i to z niezwykłą natarczywość wręcz.

A teraz słówko w temacie mojego responsu.
Cała czereda na uroczysku się stawiła. Na uroczysku owym znajduje się prastary kopiec grobowy, który wielką mocą emanuje.
Spotykacie tutaj wiedźmę, która domaga się od was dosyć nierealnej przysięgi. Macie przysiąc, że wszystkie plebejski i mieszczańskie biesy będą traktowane tak, jak reszta szlacheckich diabłów.
Możecie abo każdy osobnej odpowiedzi udzielić, abo przemówić wspólnym głosem. Wasz to już wybór.
Czujecie jednakoż, że jęga nie jest do was pozytywnie nastawiona i w obliczu waszej odmowy, gniew jej może się tylko wzmóc. Na dodatek czujecie, że nie jest ona sama i większa potęga za nią stoi.

Teoretycznie oczywiście wszystkie diabły chłopskie, jak i wiedźmy są z racji stanu, wam podległe. Tutaj jednak ewidentnie mamy do czynienia z jawnym i otwartym buntem, a może nawet czymś więcej.

Jestem ciekaw, jak podejdziecie do takiego kłopotu.
Gdyby ktoś chciał skorzystać z jakieś mocy, czaru, czy czegokolwiek co nazywamy ogólnie diabelską potęgą, niech da wprzódy znać tutaj w temacie marginaliów.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline