Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2021, 21:19   #441
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Centrum Lucatore, popołudnie 2 lipca 2595

W zaległej ciszy, a przynajmniej przycichłym zgiełku, liczył oddechy. Zdawały się ciągnąć w nieskończoność, w napięciu wyczekiwał, przeciągał chwilę szukając momentu, a tym samym grając na cierpliwości dziedzica. Tyle długo, by przyprawić go o spazmy i tyle krótko, by nie przeoczyć chwili, Leon trwał nieruchomo skupiony na postaci Furora, zaklinając los. Zaczynał na prawdę w to wierzyć, w przedziwną opatrzność nie z jego świta. Nasiąkał magią.

Kiedy wreszcie wynalazca obdarzył kuzynostwo spojrzeniem, jego oblicze miało wyraz drwiącego tryumfu, mieszczący się między powściągliwością, a próżną ekstazą. Młody szlachcic śmiało wystąpił przed przed szereg Sangów, wolno kierując się ku postaci wieszczącego grześcijanina, wzniósł wreszcie w grę rękę z pierścieniem.

- Dość! - ryknął wreszcie - Dość waśni! Niech nikt nie skrzywdzi czcigodnego Sciroccio! I nie o symbole tu idzie, a o prawdę! O słowa Pana przez usta proroka głoszone. - posuwając się na przód zrobił pauzę w przemowie, by prawda wybrzmiała - Prawdę! - podkreślił. Już opuścił rękę, za oręż mając tylko parasol i podróżną torbę. - Pan nie pozwoli skrzywdzić swego sługi, niech narzędziem jego będę. - był już blisko grześcijanina i dopiero wtedy spojrzał na niego, czytając reakcję i mając nadzieje, że ów go rozpozna.


- Czcigodny, zechcesz zostać mym gościem?

Nie wiem na ile Leon zdoła się zbliżyć do Sciroccio, chciałby blisko. I otoczyć go swą peleryną. zapewne wiele się jeszcze wydarzy.
Nie wydaje mi się by Leon zabierał karabin, więc go nie uwzględniłem.

 
Nanatar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem