Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2021, 16:07   #56
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Ogólnie Alex ma rację. Uznałem, że przyda nam się jakiś twardy fakt, bo opieraliśmy się głównie na naszych podejrzeniach i uprzedzeniach (zresztą tak jak powinniśmy). Ale miałem ochotę dodać coś więcej. Mogłem teraz, mogłem później... chyba bez znaczenia.

Ogólnie mamy trzy pewne rzeczy (wg mechaniki gry):
1. CJ jest podejrzanym (Karta Wskazówki Nami) - Alice odkryła coś na temat jego przeszłości.
2. Alice kilka godzin przed zniknięciem była na stacji kolejowej z Jackiem (Karta wskazówki Jacka), robili coś, o czym nie chcieli aby inni wiedzieli
3. Alice miała 10 000 dolarów. A przynajmniej znaleźliśmy je w Kalisto Rivers.

Można tworzyć subploty tak długo, jak nie będą sprzeczne z tym, co już ustaliliśmy. Z takich rzeczy dodatkowych to:
4. Alice była w stodole z Dakotą wieczorem, ale wróciły do domu (Nami wymyśliła), Alice chciała pójść do klubu
5. Alice zgubiła naszyjnik Ryana (ja wymyśliłem)
6. Podobno pan Halvert był jakoś związany z matką Alice (ja wymyśliłem).
I to tyle z tego, co pamiętam. Starałem się wymyślać takie rzeczy, które mogą znaczyć wszystko i nic. W sumie nie wiem, czy dobrze, że to wymyśliłem, ale to chyba spoko.

Po kilku dniach gry doszedłem do dwóch wniosków:
- w zależności od graczy tą grą można stworzyć mega historię albo wielki chaos
- współtworzenie w piątkę wymaga znacznie więcej artystycznego smaku i inteligencji niż mi się wydawało
- na żywo całą sesję gra się w 90 minut. Nie wiem czy 11 dni to optymalna translacja na forum, czy lepiej byłoby rozegrać to szybciej

Ale w sumie nie zastanawiam się jakoś mega, bo dobrze mi się gra i pisze
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 30-04-2021 o 16:09.
Ombrose jest offline