Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2021, 20:21   #173
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Nie posłuchali. Tego zresztą się nawet po nich spodziewał. Dalsza część planu też w sumie przebiegła zgodnie z jego założeniami. Tyle, że sam jeden nie dał rady powstrzymać ataku na strzelców, ani ruszyć z pomocą walczącym. Ale nie miał sobie nic do zarzucenia. Sam jeden ubił ungora, a potem dobił bestigora. Nie czas było jednak o tym rozmyślać. Widząc, iż Vessa otrzymuje wsparcie ze strony Klausa, sam ruszył do Galeba. Ze swojej skarbnicy przedmiotów wydobył flaszkę leczniczą. Przykucnął przy Galvinssonie i wręczył mu ją.

- Pij, pomoże ci na rany - zakomunikował. - Jak tak na ciebie patrzyłem, to przypomniały mi się opowieści o moim stryju, Bladinie. Ojciec Bladin, kapłan Grimnira. Ruszył gdzieś, Grimnir tylko wie gdzie, i zaginął. Ale ta szarża... aż szkoda, że nie ma z nami jakiegoś skalda, który by to opisał. Dzisiaj bóg patrzył na ciebie życzliwie - zagwizdał przeciągle, na podkreślenie swoich słów.

- Mam jeszcze parę tych buteleczek - dodał, oferując dalszą pomoc. Potem podszedł do Zachariasza.

- W rufę kopany, popatrz na to- wskazał na ślad na ścianie. - Gdybyś był przydługi, jak ludzie, to by cię tu skrócili do właściwych rozmiarów - zaśmiał się. -Widzę, że kusza się przydała - inżynier ucieszył się, widząc naszpikowanego bełtami stwora.

- Dobra, to co - klasnął zwracając się do reszty, gdy już jako tako doszli do siebie. - Badamy dalej, ale tym razem może jednak wykorzystamy ukształtowanie terenu. I wąskie gardło, co? Dajcie mi jednak najpierw ich przeszukać. Może jakieś pismo znajdziemy, a szkiełko nam je przetłumaczy- zatarł na tę myśl ręce z uciechy i rozpoczął przeszukiwania.

 
Gladin jest offline