Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2007, 11:42   #16
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Zdanie Kitsune pokrywa się z moimi doświadczeniami. Mimo że sam "podręcznikowy" D&D jest raczej ograniczony w swoich możliwościach i nie premiuje odgrywania postaci to jego mechanikę można ładnie i szybko zaadoptować do dowolnego pomysłu jaki zrodzi się w głowie MG. Ja sam na przykład używałem tej mechaniki w sesjach prowadzonych w realiach m. in. I i II Wojny Światowej, wypraw krzyżowych, alternatywnej historii współczesnej i wielu wielu innych... Moim zdaniem można wieszać psy na dedeku ale prostota i dopracowanie jego mechaniki zasługuje na szacunek a mnie osobiście po prostu zauroczyła i nigdy nie wyrzeknę się jej stosowania. Howgh! Powiedziałem!
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline